Kapely

Kapela King Shaolin má predzvesť nového EP!

Skladba Mountain je už zaradená do éteru a od dnešného dňa má aj svoje vizuálne zobrazenie. Kapela King Shaolin známa najmä svojimi live vystúpeniami poňala videoklip osobne a odkaz piesne prechádza celým klipom v podaní speváka Dominika Štofka. Za metaforickými odzrkadľovaniami emócií, ktoré nám kladú prekážky v bežnom živote, precestoval Dominik tri krajiny, aby sa mohli rozplynúť v jednom momente.


Pieseň Mountain je pilotným singlom pripravovaného EP, ktoré vyjde začiatkom roka 2019 a ku ktorému prebehne v marci aj klubové turné. Autorom novinky je aj tentokrát spevák, skladateľ a producent Dominik Štofko, ktorý stojí za všetkými skladbami kapely King Shaolin.

„Veľmi veľa songov vzišlo od vydania nášho posledného albumu Play Against The Rules – až okolo 30 alebo 40. Dlho sme premýšľali nad tým, čo s nimi a rozhodli sme sa, že tie najzaujímavejšie spojíme do celku a zrodí sa tak nove EP. Z neho vnímam skladbu Mountain ako najviac pozitívne vyžarujúcu, ktorá vystihuje srdce a filozofiu našej kapely, že prítomný okamih netreba podceňovať,“ povedal spevák Dominik Štofko.

Videoklip k novému singlu vznikol počas trojdenného roadtripu troma krajinami a zanecháva vyznieť životnú cestu každého človeka, ktorá môže mať mnoho podôb a úskalí, ale pokiaľ človek vytrvá na svojom chodníku, príde moment, keď vystúpi na jeho vrchol a precíti všetky emócie naplnenia a radosti. „Myslím, že videoklip vystihuje v celej hĺbke podstatu skladby. Atmosféra a miesta, ktoré sme zachytili, sa nachádzajú v Taliansku, Slovinsku a Rakúsku. Navštívili sme naozaj také miesta, ktoré nás očarili, zaujali a kde sme túžili ostať dlhšie a kochať sa. Verím, že tieto scenérie dopĺňajú a dotvárajú celok,“ prezradil Dominik Štofko.

Ako kapelník a manager Michal Neffe prezrádza, boli to intenzívne dni cestovania s kamerou. „Nakrúcanie vo vlastnej réžií vzniklo tentokrát náhodou. Pôvodne sme zamýšľali ateliérovú spoluprácu s renomovanou režisérkou, avšak nakoniec sme sa rozhodli, že klip necháme doznieť pod naším rukopisom. Niektoré lokality sme už mali precestované, o niektorých sme tušili a iné sa nám samé ponúkli. Vstávali sme pred šiestou a večer sme si líhali už v inom štáte po natáčaní na lokáciách vzdialených stovky kilometrov od seba. Celý zákulisný priebeh nášho tímu od vymýšľania námetu, jeho realizovania až po postprodukciu v skutočnosti zobrazuje tiež myšlienku celej piesne, tak sme radi, že aj v skutočnosti žijeme to, čo prezentujeme,“ povedal Michal Neffe.

Ročne kapela odohrá 80 až 100 koncertov a ich ambície sú stále väčšie, hrať viac aj v Českej republike a zúčastniť sa európskych festivalov a európskych showcase festivalov.

Najbližšie King Shaolin bude hrať ako support pre českú kapelu Mandrage, ktorá v rámci svojho turné MANDRAGE TOUR 2018 II vystúpi 6.10.2018 v Bratislavskom Ateliéri Babylon. „Už dvakrát sme s nimi hrali na ich domácej pôde, ich nekonečná húževnatosť, precíznosť vo všetkých smeroch a koncertná energia sú veľmi inšpiratívne. Sú to milí ľudia, dobrá partia a sme radi, že im môžeme zahrať ako support. Máme dobré vzťahy a takéto spojenia s českými kapelami, prípadná výmena skúsenosti,
alebo akákoľvek debata je len prirodzená súčasť životov našich národov, ktoré si vždy boli blízke,“ dodal Michal Neffe.

Štýlové retro ponožky
To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!