Hľadáte niečo konkrétne?

Kapely

Kapela King Shaolin žije Rock ‚n‘ Roll‘ na pódiu aj v novom videoklipe!

Bratislavská kapela na sklonku septembra prichádza s videoklipom ku skladbe Rock ‚n‘ Roll’s so Good, ktorý nadväzuje na atmosféru piesne. „Spontánnosť, intuícia a žitie v prítomnom okamihu bez obavy o budúcnosť. To pre mňa znamená žiť rock ´n´ roll,“ hovorí spevák Domi Stoff.

„Veterány sú pre nás symbolom slobody, v ktorých môže človek cestovať, kam len chce a kedy chce. Témou sme sa trochu nechali inšpirovať filmom „Easy Rider“ z konca šesťdesiatych rokov. Postava mystickej ženy pre nás symbolizuje neustálu prítomnosť Rock ´N´ Rollu, ktorá nabáda na odovzdanie sa prítomnému momentu“, vysvetľuje kľúčovú myšlienku klipu Domi Stoff.

Text piesne vznikol zároveň s melódiou. „Len to zo mňa tak sršalo a ani som sa nenazdal a 88 % textu vzniklo priamo pri natáčaní prvej demo nahrávky na telefón. Občas sa to stáva a hlavne vtedy, keď sa na to človek veľmi nesústredí a nechá ním život voľne prúdiť. Tak isto vznikol aj text refrénu Born Free“, prezrádza Domi.

Reklama
Katarína Knechtová má nový duet s českou kapelou Nebe

Autorom hudby i textu je Domi Stoff, ktorý je zároveň aj hudobným producentom a aranžérom skladby. Rock ‚n‘ Roll’s so Good je druhým singlom z aktuálneho EP Venus Versus Mars, do ktorej vložil naliehavosť vnímania aktuálneho bytia. „Ako som už spomenul, človek by mal viac žiť „tu a teraz“ namiesto toho, aby neustále hľadel do nehmotného budúcna. Nič iné ako prítomný okamih totiž neexistuje. Samozrejme, treba mať jasno v tom, čo chce človek robiť a určité plánovanie je na mieste, no nežiť v strachu z toho, čo nás čaká a odovzdať sa momentu je veľmi oslobodzujúce“, hovorí Domi.

O mix skladby sa postaral Andrej Hruška.

AMC Trio znovu na pódiách, nebudú chýbať ani zaujímaví hostia

Nakrúcanie klipu prebiehalo v kameňolome neďaleko Trnavy a tiež v spolupráci s milovníkmi veteránov. „Marek Brežný je nadšenec a milovník amerických veteránov, s ktorými sa zúčastňuje na mnohých výstavách, kde sú pastvou pre oči aj verejnosti, pretože sú to skutočne prenádherné autá. Spolupráca s ním a jeho priateľmi, ktorí vlastnia ďalšie takéto krásne autá, bola výborná a aj zábavná“, prezrádza manažér kapely Michal Neffe.

Reklama

„Na klip sme mali tri rôzne námety, no nakoniec sme sa rozhodli, myslím, pre ten najsprávnejší. Milujeme staré autá a celkovo ten pocit, keď ste s priateľmi na cestách. Rovnako ako cesty na koncerty sú pre nás tie najlepšie spoločné momenty a zážitky“, dodáva Domi.

Vypočujte si podtatranskú reggae novinku od kapely The Miženko Brothers

Nakrúcanie klipu opisuje kapela ako náročné, nakoľko v deň točenia v rozpálenom kameňolome im spríjemňovalo tropických 38 stupňov. Video bolo realizované tímom Lexis Production.

„Aktuálne sme odohrali sériu 10-tich augustových koncertov a čaká nás ďalší mesiac, keď budeme na cestách, okrem toho chystáme tri nové single a k nim aj vizuály“, uzatvára Domi.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Kapely

The Miženko Brothers pokračujú na letnej vlne a po roku opäť vydávajú nový singel. A ako svoje Voľno trávite Vy? Pred rokom mali fanúšikovia...

Správy

Mladý slovenský producent, DJ a skladateľ Dlugosh má na konte ďalší medzinárodný počin. Po tom, ako v minulosti zabodoval na vydavateľstve najlepšieho DJ-a sveta Dona Diabla,...

Novinky zo sveta hudby

Kapela Iron Maiden po šiestich rokoch vydala novú skladbu s názvom The Writing On The Wall, ktorú si môžete exkluzívne vypočuť. Metalová kapela nahrala...

Zaujímavosti

Hudobné trio z Košíc KATE EVANS, ktoré vzniklo len v júni tohto roka, vydáva svoj debutový singel About us. V obsadení spev, gitara a...