Novinky zo sveta hudby

Kapela KLONS vydáva singel „Ty to zvládneš“, v ktorom sa spojili s Petrom Bažíkom!

Kapela KLONS je na hudobnej scéne od roku 2013. Od svojho vzniku začala produkovať vlastnú hudobnú tvorbu. Postupný vývoj kapely viedol k rozširovaniu repertoáru o domáce a svetové hity, a to najmä z dôvodu narastajúceho záujmu o účinkovanie na súkromných eventoch. Silný autorský potenciál líderky Petry Ivánkovej prirodzene doviedol kapelu k vytvoreniu aktuálnemu singla TY TO ZVLÁDNEŠ, na ktorom sa aranžérsky a spevácky podieľal aj víťaz česko slovenskej TV show THE X FACTOR Peter Bažík.

Samotná skladba má oficiálne už 4 roky a vznikla z pera Petry Ivánkovej v jej najťažšom období študentského života pár dní pred štátnicami. Pieseň presne opisuje Petrine pocity pred vstupom do miestnosti počas štátnej skúšky, kde relatívne cudzí ľudia rozhodujú o budúcnosti, kedy takmer každému „zviera hrdlo“ úzkostný a veľa krát aj dusivý pocit strachu. Ale ako to v živote býva, všetko zlé je na niečo dobré. A dnes, keď pieseň prešla rukami skvelého Petra Bažíka, je na svete produkt – skladba, po ktorej môžu v podobných životných chvíľach poslucháči siahnuť. Autorka s kapelou KLONS veria, že takéto pocity poznajú aj ostatní ľudia, a že práve táto pieseň im pomôže prekonať strach a dodá im odvahu postaviť sa a čeliť rôznym výzvam, ktoré život prináša. 

Túto myšlienku zobrazuje aj klip k piesni, ktorý vznikol pod taktovkou kameramana a režiséra Michaela Gejdosha a jeho SHARMANTfilm. Na obrazovke sa tak odvíja veľmi zaujímavý príbeh ľudí, ktorí sa snažia prekonať samých seba. Vyjadruje aj to, že v podstate je úžasné, keď človek má pri sebe niekoho, o koho sa môže oprieť a ten mu povie: „Ty to vzládneš“. Pod produkciu a vydanie skladby a klipu sa podpísal Stano Guláš a jeho vydavateľstvo GOLDEN ENTERTAINMENT. Nahrávku spevov realizovali chalani z Randal Records a mastering skladby mal na starosti Zoli Tóth.

Zaujímavosťou je aj to, že presne v období vzniku piesne sa aj kapela KLONS definitívne vyskladala do súčasnej zostavy: Petra Ivánková (spev), Michal Baršovský (basgitara), Tomáš Kešjar (gitara) a Teo Pongó (bicie). Práve v týchto dňoch sa kapela pripravuje na finále celoslovenskej hudobnej súťaže “Slovenská hudobná liga”, ktorá prebehne 21.11.2018 v Košickom klube GES.

To Top