Kapela, ktorá povstala z popola. Aký bude nový album Bod Omylu?

0
23
views

„Koncom roku 2014 sme sa ocitli na mŕtvom bode. Prvý krát za svoje fungovanie sme pocítili, že stagnujeme a potrebovali sme impulz.“ Tak opisuje spevák a gitarista Lukáš Turiak začiatok náročného ale plodného obdobia, ktoré v novembri po takmer dvoch rokoch symbolicky pre kapelu Bod Omylu vyvrcholí vydaním nového albumu FENIX. 

Lukáš toho o ich „ceste ku hviezdam“ pre Music-zone.eu porozprával viac: „Keď od nás po rokoch odišiel náš prvý bubeník Peter, bola to pre nás úplne nová a ťažká situácia. V kapele sme si vždy zakladali na priateľstve a každý problém sme dokázali nejak ukočírovať. Boli sme spolužiaci a priatelia od útleho detstva a osobne som mal v tom čase práve s Peťom veľmi blízky vzťah. O to bolestivejšie bolo, keď sme mu museli povedať, že buď budeme na sebe viac pracovať, alebo končíme.

Peťo to popri iných povinnostiach nestíhal, rozhodol sa odísť a museli sme sa cez to preniesť. Keď do kapely prišiel nový bubeník Jakub, priniesol aj kus svojho kreatívneho feelingu a začali sme tvoriť nové veci. Posunulo nás to, nasledovalo turné, single sa dobre uchytili, dostali sme sa na super festivaly, ale po vzťahovej stránke to škrípalo. S Kubom sme si nesadli ako povahy a minulé leto z kapely odišiel.

bod-omylu2

Nový bubeník Dávid to mal spočiatku ťažké, latka bola nasadená vysoko a on bol neskúsený (na Funradio Dohode v Bojniciach s nami odohral svoj vôbec prvý koncert v živote). Ale zhostil sa toho skvele a za rok sa veľmi vypracoval. Prežili sme krásne leto – na zážitky ako bolo hranie na Woodstocku budeme ešte dlho spomínať. Dnes si môžeme povedať, že naša aktuálna zostava je tá najlepšia, v akej sme doposiaľ hrali a robiť muziku nás baví. Je to ťažké, vždy sa nájde niekto, kto Vám zvonku bude hádzať polená pod nohy, vždy sa vyskytnú konfliktné situácie, ale podstatné je, že si navzájom rozumieme a že ľudia začínajú rozumieť nám. Že nás už prestávajú vnímať ako kinderpunkovú kapelku a začínajú chápať, že vo svojej hudbe chceme šíriť ďalej určitý odkaz.

Nový album v sebe toto všetko odráža svojou rozmanitosťou, v textoch skrýva veci, čo sme si prežívali a je to skrátka naša úprimná výpoveď. Veríme, že FENIX je začiatkom niečoho nového a sme veľmi vďační všetkým, čo pri nás za uplynulé roky stáli a stoja,“ uzavrel Lukáš.

Na albume nájdete týchto 11 piesní:

1. FENIX
2. Hodinový hotel
3. Celé tie roky
4. Cítim
5. Nesmelý
6. Prúd vedomia (bridge)
7. Cestou ku hviezdam
8. Spíš?
9. Naskoč!
10. My verzus My
11. Zbohom

Album FENIX si môžete predobjednať na www.predpredaj.bodomylu.sk. Zoznam koncertov a všetky informácie o kapele Bod Omylu nájdete na www.bodomylu.sk alebo na www.facebook.com/bodomylu.

3na-zaver