Kapely

Kapela Meredith sa vracia v silnej československej zostave!

Kapela Meredith sa po roku opäť vracia na pódiá! Melodická metalcorová kapela z východnej metropoly Košíc si k pôvodnej trojici prizvala dvoch českých spoluhráčov! Zostavu Rob Raven – spev a scream, Marko – bicie a Eddie Guoth – gitara, doplnila nová česká krv v podaní dvoch hudobníkov. Na basgitare a gitare sa predstavia Johny Nightmare a Fyery Sorrow. V silnej československej zostave pripravuje Meredith pre fanúšikov nový singel, klip a úplne novú šou!

Kapela Meredith vznikla v júli 2010 a prvý koncert odohrala vo februári 2011 v Košiciach. Na konte má výhru v súťaži Rock Me Fest 2012, kde zvíťazila spomedzi 40-tich kapiel z celého Slovenska. Skupina bodovala aj na súťaži garážových kapiel Rocková Maturita 2015, kde sa umiestnila na druhom mieste. Medzitým sa jej členovia z Košíc presťahovali do Českej republiky. 

Keďže žijeme v Prahe a zostali sme z pôvodnej päťky len traja, mali sme túžbu pokračovať v tvorení a v koncertovaní, tak sme napísali pár inzerátov. Záujemcov, ktorí sa nám ozvali a mali chuť sa k nám pridať, sme vyskúšali a následne opili, človek tak spozná charakter osobnosti. Tých, ktorí sa nám páčili sme si adoptovali,“ smeje sa líder kapely Rob Raven.

K trojici Rob Raven – spev a scream, Marko – bicie a Eddie Guothtak pribudli gitarista a basgitarista.

„ S Johnym a Fyerym sa nám spolu veľmi dobre hrá. Cítime, že nám to spolu ladí a nielen v hudbe. Sadli sme si nielen ako muzikanti, ale aj ako ľudia. Takže to má riadnu energiu,“ konštatuje Rob Raven.

Líder Rob Raven si z Meredith na krátke obdobie odskočil k skupine The Paranoid, kde figuroval ako spevák a textár. Srdce ho však ťahalo k domovskej kapele.

Keďže sme nefungovali dlhší čas a fanúšikovia si mysleli, že sa už pod nami zľahla zem, zatvorili sme sa v novej zostave do skúšobne a začali makať. Čaká nás veľa práce, ale ide to skvelo a baví nás to. Porozprávali sme sa a zhodli sme sa na tom, čo vlastne chceme spoločne vytvoriť. Pracujeme na novej skladbe ,,4days in delirium”, ku ktorému bude veľmi zaujímavý klip, ktorý vás vtiahne do deja,“ vysvetľuje Rob.

Ak sa všetko podarí, vyrazí kapela na jarné turné v roku 2020.

Chystáme novú, priam divadelnú šou s novým zvukom a aranžmánmi, ktorú postupne plánujeme a po kúskoch dávame dokopy. Už nám chýba pódium a spolužitie s fanúšikmi, ktorí s nami zostali a sú nám verní a to si veľmi vážime. Tešíme sa na všetkých tých, ktorí nás prídu podporiť a spoločne sa zabaviť,“ uzatvára Rob Raven.

Meredith hrali na desiatkach festivalov po Slovensku, vrátane rockového festivalu Rock pod kameňom, ale aj na českom festivale Rockfest Dačice. Dokonca si na jednom pódiu zahrali s kapelami Stratovarius a Freedom Call. V roku 2016 boli predkapelou Trivium v bratislavskom MMC. Na konte majú demo „Calm Before The Storm“ a EP “Blood Diamond Scars”.

Produktové novinky

Hľadáte elegantné inteligentné hodinky s dlhou výdržou? Vyskúšajte Niceboy X-fit Watch Pixel

Niceboy X-fit Watch Pixel sú univerzálne inteligentné hodinky pre aktívnych mužov aj ženy. Ponúkajú výdrž až 10 dní a odolné vodotesné telo so stupňom krytia IP68. V hodinkách aj mobilnej Zobraziť viac

Herné slúchadlá Niceboy ORYX X500 Shadow prinášajú prvotriedny zvuk a výrazný dizajn

Pokiaľ od svojich herných slúchadiel chcete okrem prvotriedneho priestorového zvuku aj prvotriedne pohodlie, ORYX X500 Shadow od značky Niceboy vám prinesú oboje. Okrem dizajnu zvýrazneného podsvietením oceníte aj vyhotovenie a Zobraziť viac

Niceboy ORYX K610 Chameleon je klávesnica pre pravých hráčov

Mechanická klávesnica ORYX K610 Chameleon vás prekvapí svojou odolnosťou – má kvalitné spínače, kovovú konštrukciu s opleteným káblom a pozláteným konektorom. A vo vlastnom programe si navyše nastavíte makrá aj Zobraziť viac

To Top
music ZONE