Hľadáte niečo konkrétne?

Novinky zo sveta hudby

Kapela Metropolis verí na duchovno a karmu: všetko sa ti vráti!

Ako sa už stalo zvykom, v nedeľný podvečer predstavila skupina METROPOLIS svoj nový singel “všetko sa Ti vráti”. Táto skladba ukazuje kapelu v pomerne inom, novom svetle než tomu bolo v doterajšej tvorbe!

DSC_1274bw

Viac gitár a menej elektroniky je smer, ktorý kapela naznačila už pri svojom predchádzajúcom singli DOLE HLAVOU a ako skupina prezradila, budú sa tohto smeru držať aj naďalej. Taktiež v novom singli znova plnia svoje vyhlásenie spievať už výhradne len v slovenčine.

“Behom posledného roka sme prešli mnohými zmenami a to aj vo svojom obsadení. Príchod nových členov sa určite odrazil aj na tvorbe a zvuku kapely. Na elektroniku však určite nezanevrieme, no myslím, že jej pomer voči gitarám nebude už taký, ako tomu bolo v našej doterajšej tvorbe. Čo je možno paradox, pretože od marca 2015, kedy sa kapela dala de facto po rozpade znova dokopy, už máme v zostave len jednu gitaru – tá by však mala byť citeľná o to viac. Hovorí s úsmevom gitarista Jimi Cimbala, ktorý je zároveň aj autorom nového singlu.

Reklama
Iron Maiden vydali po šiestich rokoch novú skladbu The Writing On The Wall

Zaujímavosťou je, že text tejto skladby nie je žiadna novinka. Jeho základ bol napísany už v roku 2007 a pôvodne bol určený pre snáď najznámejšiu skladbu kapely Metropolis – MLYNY.

Zdroj: Pavol Dráb, Randal Group Production, Foto: archív Metropolis

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež: