Kapela Metropolis verí na duchovno a karmu: všetko sa ti vráti!

0
24
views

Ako sa už stalo zvykom, v nedeľný podvečer predstavila skupina METROPOLIS svoj nový singel “všetko sa Ti vráti”. Táto skladba ukazuje kapelu v pomerne inom, novom svetle než tomu bolo v doterajšej tvorbe!

DSC_1274bw

Viac gitár a menej elektroniky je smer, ktorý kapela naznačila už pri svojom predchádzajúcom singli DOLE HLAVOU a ako skupina prezradila, budú sa tohto smeru držať aj naďalej. Taktiež v novom singli znova plnia svoje vyhlásenie spievať už výhradne len v slovenčine.

“Behom posledného roka sme prešli mnohými zmenami a to aj vo svojom obsadení. Príchod nových členov sa určite odrazil aj na tvorbe a zvuku kapely. Na elektroniku však určite nezanevrieme, no myslím, že jej pomer voči gitarám nebude už taký, ako tomu bolo v našej doterajšej tvorbe. Čo je možno paradox, pretože od marca 2015, kedy sa kapela dala de facto po rozpade znova dokopy, už máme v zostave len jednu gitaru – tá by však mala byť citeľná o to viac. Hovorí s úsmevom gitarista Jimi Cimbala, ktorý je zároveň aj autorom nového singlu.

Zaujímavosťou je, že text tejto skladby nie je žiadna novinka. Jeho základ bol napísany už v roku 2007 a pôvodne bol určený pre snáď najznámejšiu skladbu kapely Metropolis – MLYNY.

Zdroj: Pavol Dráb, Randal Group Production, Foto: archív Metropolis