Kapely

Kapela Mince vo fontáne vydáva v poradí už 6. album

Pop-rocková kapela Mince vo fontáne je verejnosti známa už od roku 1999, kedy vznikla v Liptovskom Mikuláši ako výlučne folková kapela. Postupne sa začali objavovať v ich repertoári  prvky country, rocku  i  popu, s čím mala často kapela u ortodoxne ladených porôt na súťažných festivaloch väčšinou problémy. Cez spomenuté záležitosti sa podarilo jej členom uspieť aj v súťažiach a odniesli si napríklad Hlavnú cenu celoštátneho hudobného festivalu Strunobranie v Banskej Štiavnici, víťazstvo v národnom kole súťaže Porta a niekoľko ďalších zaujímavých ocenení.

Hudobnú skupinu Mince vo fontáne dnes tvoria Vladimír Slavík (líder, gitara, spev), Janko Kamenský (gitara, spev), Tomáš Kuľka (basgitara, spev) a Martin Pupák (bicie). 

Aktivity kapely sú značné a členov je možné počuť nielen v rádiách, ale vidieť aj v TV. Zaspievali si napríklad aj v medzinárodnom seriáli Záchranári, ktorý bol na obrazovky uvedený v roku 2003. V roku 2000 založili v Liptovskom Mikuláši Klub Fontána, kde do roku 2015 pravidelne pozývali na vystúpenia jednotlivcov aj hudobné skupiny z Česka a Slovenska na spoločné i samostatné koncerty. Podieľali sa na organizácii a priebehu festivalov Pod Skalkou v Liptovskom Hrádku alebo pravidelné každoročné Letokruhy v Liptovskom Mikuláši. V súčasnosti ďalej pomáhajú s prípravou a priebehom festivalu FOLK-ROCK ARMY vo Vrútkach. Počas svojho pôsobenia Mince vo fontáne účinkovali na benefičných koncertoch pre choré deti, deti z detských domovov, akciách pre záchranu lesov a ďalších. Zúčastňujú sa mnohých festivalov a vystúpení ako doma, tak aj v zahraničí.

Na nahrávke jednotlivých piesní albumu Záleží na nás, ktoré vznikli v rokoch 2016 a 2017, sa ako hostia podieľali Martin Barla (nahrávanie, mixáž, mastering, vokály) a Anna Porubanová (klávesy). Album, ktorého titulnou a nosnou skladbou je pieseň Záleží na nás, bol opäť vydaný vo vydavateľstve Station Master. Album obsahuje celkom 11 pop – rockových skladieb (Záleží na nás, To si zapamätám, Zatúlaná planéta, Palec hore, Vypínam, Mačacie jazýčky, Si mojim anjelom, Socha, Pár mincí, Leo, Záleží na nás – rock) a jeden bonus (Vianočné vločky).

Uvedenie albumu do života a na cestu k fanúšikom, teda „krst CD“, je naplánovaný na sobotu 14. apríla 2018 od 18:00 v Dome kultúry v Liptovskom Mikuláši. Ako „krstný otec“ a zároveň hudobný hosť sa divákom predstaví absolútny víťaz česko-slovenského X Factor-u Peter Bažík. Všetkých vás srdečne pozývame. Vstupenky si môžete zakúpiť online TU. 

To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Váš nákup Položka odstránená. Späť
  • Žiadne produkty v košíku.