Kapely

Kapela NIEčO NAVYšE má nový videoklip, zahrali si v ňom mnohé známe tváre

Bardejovská štvorica NIEčO NAVYšE prichádza po menšej pauze s novým videoklipom ku skladbe Zopár správnych ľudí, v ktorom si zahralo aj niekoľko známych slovenských hudobníkov. Spoločne tak podporili myšlienku, ktorou je práve spojenie tých správnych ľudí.

S nápadom prišiel spevák kapely Willi Zamborský: “Oslovili sme kapely a hudobníkov, s ktorými sa už istý čas poznáme, či by boli ochotní natočiť nejaké video do nášho pripravovaného klipu. Myšlienkou bolo najmä to, aby sme poukázali na spoluprácu a súdržnosť, keď niekto z nás potrebuje pomocnú ruku – myslím, že sme to demonštrovali ako sa na rockerov patrí.”

Vo videoklipe, ktorý dal dohromady Peter Durák sa objavili rôzne zvučné mená slovenskej hudobnej scény. Jedným z nich je aj Michal Žitňanský z kapely Zoči Voči: “S chalanmi sa poznáme zo spoločných koncertov a pesnička sa mi zapáčila na prvé počutie. Myslím si, že je to super nápad, aj ja som chcel už dávnejšie spraviť takýto klip, ale asi už nespravím, chalani ma predbehli. No keď sa započúvam do textu skladby, iný klip si ani neviem predstaviť.”

Ku skladbe sa vyjadril aj Michal Neffe z kapely King Shaolin: “Myslím si, že podstata spájania ľudí, hudobníkov, je krásna a ľuďom je táto činnosť prirodzená. Som rád a vďačný, že som bol jedným z oslovených hudobníkov a mohol som prispieť k realizácii tohto diela. Skladba je v pohode, tomuto druhu hudby rozumiem a chlapcov z kapely, ale hlavne ich nezlomnú húževnatosť, obdivujem. Je to pre mňa samotného inšpiratívne.”

Zopár slov povedal aj frontman kapely Polemic Braňo Bajza: “Kapelu registrujem už roky a mám rád ich songy, ktoré idú správne od podlahy, sú našľapané a odohraté na plné gule. Preto som nemal problém chalanom natočiť svoj skromný príspevok do ich videoklipu, dupľom v tejto šialenej korona dobe. Bol by som radšej, keby sme si spolu zahrali na verejnej akcii, ale teší ma, že sme spolu aspoň takto vo videoklipe.”

Bardejovská kapela NIEčO NAVYšE funguje už od roku 2009 a štýlovo sa vymedzuje do melodického punkrocku. Kapela má na svojom konte tri albumy a hudobníci prednedávnom oslávili 10 rokov spoločného koncertovania.

To Top