Kapely

Kapela NIEčO NAVYšE reštartuje systém!

Kapela NIEčO NAVYšE reštartuje systém!

Bardejovská punk-rocková kapela NIEčO NAVYšE sa rozhodla, že už viac nebude ticho. Preto vyjadrili svoju nespokojnosť s politickým systémom svojou novinkou – Reštart systému. V skladbe narážajú na problémy Slovenska, na to, čo sa im na politikoch a v samotnej politike nepáči. 

Text im opäť zložil ich dvorný textár Miroslav Vranský. Videoklip si chalani natočili svojpomocne, v priestoroch komunitného centra Bašta v Bardejove. Môžete v ňom vidieť rôzne videá, na ktorých sa objavujú slovenskí politici, či rôzne politické kauzy, ktoré otriasli Slovenskom v dávnejšej minulosti, ale aj kauzy, ktoré aj v súčasnosti doznievajú v povedomí ľudí. 

„Nemôžeme sa už pozerať na to, ako sa náš štát rozkráda, ľudia odchádzajú za prácou do zahraničia, odchádzajú aj naši kamaráti, ktorí tu nechávajú rodiny len preto, aby sa mohli amť lepšie. V konečnom dôsledku to tak vôbec nie je, pretože keď sa vrátia na Slovensko, nemôžu si dovoliť ani to, čo mohli v zahraničí. Mladí ľudia nemajú dostatočnú kvalifikáciu, život na Slovensku je, bohužiaľ, neuveriteľne nákladný, no politici sa vyvážajú na drahých autách, kupujú si hodinky v hodnote niekoľkých ročných platov obyčajných ľudí, či bozkávajú kapitánske výložky, hoci za ušami majú podvodom získaný titul. Museli sme sa k tomu vyjadriť,“ povedal frontmen kapely Viliam Zamborský.

Skladbu vydali v dobrej viere pred voľbami do Európskeho parlamentu, pričom by mohla byť prínosná aj pred parlamentnými voľbami, ktoré čakajú Slovensko už budúci rok. „Mali by sme sa všetci zamyslieť nad tým, ako to v krajine vyzerá. Máme možnosť niečo zmeniť, preto netreba sedieť doma, ale ísť voliť. Je to naše privilégium, ktorým môžeme prispieť k tomu, aby sme sa aj doma mali dobre,“ dodal Zamborský.

Videoklip si môžete pozrieť na všetkých kanáloch – Facebook, YouTube, či krátky zostrih aj na Instragrame. K tejto pesničke vydali chalani aj špeciálnu edíciu tričiek, ktoré si, samozrejme, môžete zakúpiť.

Autor článku: LG

To Top