Hľadáte niečo konkrétne?

Kapely

Kapela Nocadeň predstavuje nový singel a ohlasuje vydanie albumu!

Košická skupina Nocadeň predstavuje novú skladbu! Novinka sa volá „Tváre“ a je predzvesťou nového štúdiového albumu. Skladba je zaranžovaná veľmi minimalisticky, ale je silná vo svojej emócii. Rovnako jednoducho poňali chalani z Nocadeň aj videoklip a nakrútili ho takmer na jeden záber. Vypočujte si emotívnu pieseň v podaní charizmatického Rasťa Kopinu.

Fanúšikovia košickej formácie Nocadeň sa dočkali novej skladby! Hudbu k novinke „Tváre“ zložili bratia Rasťo a Robo Kopinovci spolu, text napísal frontman Rasťo Kopina.

Už od nášho vzniku fungujeme s bratom ako autorský tandem, takže aj pri tejto skladbe to bolo rovnaké. Hudbu sme zložili spoločne a text som urobil sám. Samozrejme, že proces tvorby sa za tie roky mení, už to nie je o skladaní v spoločnej detskej izbe, ale autorský princíp zostáva nemenný,“ hovorí líder a spevák skupiny Rasťo Kopina.

Reklama

Skladba „Tváre“ bude súčasťou nového albumu kapely, ktorý by mal vyjsť už túto jeseň. Novinka je akýmsi premostením medzi predchádzajúcim albumom kapely „Pozemskí astronauti“ a novým štúdiovým počinom, na ktorom bude ešte väčší dôraz na elektroniku.

Aj keď sme v ostatných rokoch boli, pokiaľ ide o vydávanie albumov dosť aktívni, boli to iba kompilačné albumy. Takže sme boli pomerne dosť nabudení, pokiaľ ide o komponovanie nových skladieb. Chceli sme si totiž vyskúšať nejaké nové skladateľské a aranžérske postupy. Jedným z výsledkov, kam sme sa umelecky posunuli, je skladba Tváre. Tá je síce zaranžovaná veľmi minimalisticky, ale je silná vo svojej emócii. Keď sme boli v štúdiu a naspieval som ju, bolo nám okamžite jasné, že to bude „otvárak“ nového albumu, prezradil Rasťo Kopina.

Takistoako skladba, je aj videoklip spracovaný minimalisticky. Video „Tváre“ vznikalo v ateliéri Woont a režisérske kompetencie si rozdelil Rasťo Kopina s Jánom Varcholom.

Reklama

Pri našich klipoch to vždy funguje tak, že prinesiem námet, pomáham s réžiou a som aj pri záverečnom strihu. V tomto prípade však nešlo o technicky náročnú vec, takže to bola vcelku oddychová záležitosť. Ak máš okolo seba šikovných ľudí, ktorí chápu čo od nich chceš, práca sa v tom momente stáva zábavou. Do klipu Tváre sme chceli preniesť prvotnú emóciu, takže sme ho natočili takmer ako jednozáberovku,“ uzatvára Rasťo Kopina.

Skupinu Nocadeň založili bratia Rasťo a Robo Kopinovci v roku 1997. Debutový eponymný album vydali v marci 2000. Po ňom nasledovali štúdiové nahrávky „Slová už nevravia nič“ (2001), „Katarzia“ (2003), „Nestrieľajte do labutí“ (2006) a „Ikony“ (2008). V roku 2015 sa po dlhšej prestávke vrátili na hudobnú scénu s albumom „Pozemskí astronauti“, na ktorom spolupracovali s dvojnásobným držiteľom americkej ceny Grammy Vladom Mellerom. Pochádzajú z neho hity ako „Havran“, „V nás“ či „Papierové kone“. Kapela má okrem toho na konte aj výberovky „Retrospektíva“ (2006) a „Introspekcia“ (2017) a live album „Nocadeň v divadle“ (2018).

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Kapely

Nový album kapely Heľenine Oči pod názvom CIRKUS 22 je už vraj skoro pripravený a hudobníci ho plánujú vydať v októbri 2021. Po úspešnom prvom singli...

Novinky zo sveta hudby

Slovenská stálica Peter Nagy vydáva po 12-tich rokoch nový album! Novinka s názvom „Petrolej“ je optimistická, rovnako ako Peter, ktorý je autorom hudby aj textov...

Novinky zo sveta hudby

Skvelá správa pre všetkých priaznivcov inštrumentálnej gitarovej hudby. Gitarový mág Peter Emmer pred pár dňami vydal svoj nový album s názvom Other Side, ktorý...