Kapela HIM oznámila koniec a chystá rozlúčkové turné!

0
243
views

Fínska kapela HIM po dlhom tichu a nečinnosti oznámila fanúšikom, že sa chystajú na rozlúčkové turné, na ktorom uzatvoria poslednú kapitolu ich dlhej 26 ročnej kariéry! 

HIM, pôvodne His Infernal Majesty je fínska rocková hudobná skupina, ktorá vznikla v Helsinkách v roku 1991. Tvoria ju Ville Valo – spevák, textár, Lily Lazer (gitara), Migé Amour (basgitara), Gas Lipstick (bicie) a Emerson Burton (klávesy).

Hudobný štýl HIM je fanúšikmi a Ville Valo-m označovaný ako Love Metal. Ville uviedol, že skupina začínala ako pocta skupine Black Sabbath. Na DVD Love Metal Archives Vol. I Ville povedal, že už bol znechutený z toho že sa ho (aj celej skupiny) novinári pýtali aký žáner HIM hrajú. Kvôli tomu vytvorili žáner nazvaný Love Metal (čo je aj názov ich albumu z roku 2003). Kritici ich, či správne alebo nie, často zaraďujú medzi žánre: alternatívny rock, gothic metal alebo gothic rock. Ale ich hudobný štýl sa mení medzi jednotlivými albumami a pesničkami.

Frontman kapely Ville Valo na oficiálny Facebook kapely HIM napísal: “Po štvrť storočí prepletenej láskou a metalom úprimne cítime, že HIM prešiel svojou neprirodzenou cestou ku koncu a aby sme mohli nájsť cestu k neobjaveným výhľadom, vôňam a zvukom musíme si povedať zbohom. Ďakujem”

Posledné turné kapely HIM si môžete vychutnať v týchto mestách. “Pred touto udalosťou veľkej transformácie by sme vám radi ponúkli poslednú šancu zažiť naše vystúpenie. Nesmie to byť žalospevom, ale oslavou love metalu v celej svojej kráse! Uvidíme sa tam!” prezradil na Facebooku basgitarista kapely Migé.

​Jun. 14 – Spain Barcelona Razzmatazz
Jun. 15 – Spain Madrid La Riviera
Jun. 16 – Spain Santander Sala Escenrio
Jun. 17 – Portugal Porto Hard Club
Jul. 01 – Finland Helsinki Tuska Festival
Jul. 13 – Finland Tuuri Miljoonarock
Nov. 24 – Russia St Petersburg Dk Lensoveta
Nov. 25 – Russia St Petersburg Dk Lensoveta
Nov. 26 – Russia Moscow Club Stadium Live
Nov. 28 – Poland Warsaw Stodola
Nov. 29 – Germany Hamburg Docks
Dec. 01 – Germany Berlin Columbiahalle
Dec. 02 – Czech Rep. Prague Forum Karlin
Dec. 04 – Germany Leipzig Haus Auensee
Dec. 05 – Germany Munchen Tonhalle
Dec. 06 – Switzerland Zurich X-Tra
Dec. 07 – Italy Milan Alcatraz
Dec. 08 – Germany Koln Palladium
Dec. 09 – Luxembourg Esch-Sur-Alzette Rockhal
Dec. 11 – Holland Amsterdam Paradiso
Dec. 12 – Holland Tilburg 013
Dec. 14 – Scotland Glasgow Barrowland
Dec. 15 – England Nottingham Rock City
Dec. 16 – England Manchester Academy
Dec. 17 – England London Roundhouse