Hľadáte niečo konkrétne?

Kapely

Kapela Para vydáva nový vinyl v nádhernom prevedení a s unikátnym vymeniteľným coverom!

Šesť rokov čakali fanúšikovia na nový album úspešnej kapely Para, ktorý vyšiel v máji tohto roku pod názvom “Našou krajinou”. Dnes sa všetci fajnšmekri môžu tešiť ešte viac – album vychádza na krásnom vinyle! 

Rozhodnutie vydať album na vinyle sa rodilo jednoducho. “V tejto dobe je to trend, a keď už si pomaly nikto nekupuje CD a všetci počúvajú hudbu online, je príjemné, keď vie album ponúknuť nejakú pridanú hodnotu,” zhodnotil bubeník Daniel Buzinkay. Po vinyle Menšina (2012) a Linda/Žiadne slová iba činy (2016) je to ich tretia platňa v poradí. 

Vinyl “Našou krajinou” je od dnešného dňa k dispozícii v predpredaji a kapela ho do života uvedie na koncerte, ktorý bude spojený s krstom. Paráci srdečne pozývajú svojich fanúšikov 25. novembra do Novej Cvernovky v Bratislave o 19.30.

Reklama

Vinyl si návštevníci samozrejme budú môcť kúpiť na mieste koncertu aj s podpismi členov kapely, k dispozícii bude aj celý vinylový balíček. Cena bude všade rovnaká, a to 20 €. Meno krstného otca či mamy vinylu sprevádza zatiaľ hmlisté tajomno a nič nevedia ani samotní členovia kapely. Šepká sa, že by to malo byť špeciálne prekvapenie a niečo tuší iba basgitarista Matúš Vallo.

Booklet k albumu je malým výletom za krásnymi maľbami slovenských umelcov Slovenskej národnej galérie, vizuály na LP túto estetiku ešte násobia. Veľkosťou totiž pripomínajú skutočné obrazy. Súčasťou vinylu sú maľby v rozmere 20×20 cm, ktoré bude možné vymieňať a takto si každý fanúšik bude môcť vytvoriť vlastný cover. Tiež sa budú dať použiť samostatne ako obraz do interiéru. Autorom coveru je Palko Bartos, ktorý vytvoril vizuál aj k albumu, aj k predchádzajúcemu vinylu Linda/Žiadne slová iba činy. Kapela ešte zvažuje možnosť, že by jednotlivé obrazy dali do vinylu náhodne a vytvorili tak 7 verzií platne namiesto jednej rovnakej. Ako sa nakoniec rozhodnú, sa najlepšie presvedčíte kúpou vinylu a podporou kvalitnej slovenskej hudby. 

Kapela sa rozhodla vydať vinyl ešte počas nahrávania albumu. Nevedeli síce, kedy ho vydajú, ale vedeli, že ho určite chcú. “Po vydaní CD sa spustila vlna otázok od fanúšikov najmä na Facebooku, kedy bude vinyl. Tak sme sa uistili, že záujem je,” spokojne dodáva Danko. Vinyl im lisovala – ako aj predošlý dvojsingel – anglická firma DMS (Disc Manufacturing Services Ltd.).

Reklama

A aký má vzťah k vinylom samotná kapela? Danko a Tibi síce gramofón nevlastnia a Lasky najčastejšie počúva hudbu v aute na svojich dlhých cestách, ale Matúš s Oliverom platne počúvajú často a Jojo ako kapelový audiofil a absolvent zahraničných štúdií hudby vie tiež naplno oceniť zážitok z gramofónového počúvania.

Reklama www.bedy.sk
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Americká speváčka, ktorá si hovorí Lana Del Rey, vydala už tento rok v marci kritikmi ospevovaný album s názvom Chemtrails over the Country Club.  V októbri pridá tridsaťšesťročná...

Novinky zo sveta hudby

Kapela Horkýže Slíže oznámila na 14.9.2021 vydanie nového albumu Alibaba a 40 krátkych songov 2. Okrem krstu, ktorý sa bude konať v Music a...

Kapely

Žilinská kapela landless 10. septembra 2021 vydala svoj prvý album, ktorý nesie názov „Mirrors“. Na albume sa nachádza 9 piesní, pričom kapela počas prebiehajúceho...

Kapely

Nový album kapely Horkýže Slíže Alibaba a 40 krátkych songov 2 sa oficiálne poleje alkoholom 14. septembra v známom nitrianskom hudobnom klube Music a...