Zaujímavosti

Kapela Queen a Adam Lambert zverejnili prvú skladbu z nového živého albumu

Legendárna kapela Queen spolu so spevákom Adamom Lambertom zverejnila prvú skladbu z ich pripravovaného živého albumu Live Around the World. Skladbu veľmi dobre poznajú všetci fanúšikovia kapely Queen a jej názov je The Show Must Go On.

Ikonická skladba The Show Must Go On bola nahratá na koncerte v londýnskej aréne 2. júla 2020 a je zároveň poslednou skladbou albumu kapely Queen z roku 1991 s názvom Innuendo.

Pri príležitosti zverejnenia live záznamu skladby sa gitarista Brian May podelil o jej jedinečnú históriu. “Aj keď sme všetci vedeli o Freddieho zdravotnom stave, v štúdiu sme spolu zažili inšpiratívne a radostné časy. O Freddieho chorobe sme veľmi nehovorili. On chcel len pokračovať v práci tak, ako zvyčajne.”

“Melódia skladby The Show Must Go On si vyžadovala niekoľko náročných pasáží a ja som ich Freddiemu vedel zaspievať len vo falzete. Vtedy som mu povedal, že nechcem, aby sa namáhal – nebude to ľahké zaspievať v plnom rozsahu ani pre teba.”: povedal Freddiemu ku skladbe Brian May.

“Freddie Mercury však len povedal “Neboj sa – dám to, zlatko!”. Potom si dal niekoľko svojich obľúbených pohárikov vodky, postavil sa oproti mixpultu v štúdiu a vydal zo seba jedno z najneobvyklejších predstavení svojho života.”: dodal na záver gitarista Brian May.

Kapela Queen a spevák Adam Lambert oznámili vydanie svojho prvého koncertného albumu minulý týždeň. Album s názvom Live Around the World bude vyjde 2. októbra 2020.

To Top