Novinky zo sveta hudby

Kapela Queen vydá po rokoch nový album Live Around the World

Legendárna kapela Queen vydá po rokoch spolu s novým spevákom Adamom Lambertom album s názvom Live Around the World. Queen sa spolu s Lambertom po prvýkrát verejnosti predstavili v roku 2009 a ich oficiálne turné po svete trvá už sedem rokov. Po tomto čase sa konečne rozhodli vydať spoločný album, ktorý vyjde 2. októbra 2020.

Queen sa chystali pokračovať vo svojom turné, ale koronavírus im prekazil všetky plány. Kapela mala v priebehu rokov 2020 a 2021 odohrať turné po Veľkej Británii a Európe. Adam Lambert, Brian May a Roger Taylor sa však rozhodli, že chcú “žiť na celom svete,” ale v rôznych fyzických formátoch.

“Keďže sme tento rok nemohli hrať turné, chceli by sme dať fanúšikom niečo, aby sme im to vynahradili. Rozhodli sme sa teda vydať živý album,” prezradil Adam Lambert v tlačovom vyhlásení. Album by mal obsahovať najlepšie vystúpenia kapely Queen za posledných sedem rokov.

Prvý živý album Queen s Adamom Lambertom vyjde už 2. októbra 2020 vo formátoch CD, CD + DVD, CD + Blu-ray a aj na vinyle. Všetky formáty budú zahŕňať aj 22-minútovú benefičnú show Fire Fight Australia zo 16. februára 2020, ktorá je poctou historického koncertu Live Aid z roku 1985.

Autor: Matej Mičík

To Top