Kapela REGALE prináša nový singel s videoklipom “Dobré ráno”!

0
39
views

Regale vznikli v roku 2011, ako voľné pokračovanie kultovej banskobystrickej kapely Lunárne Legendy. K pôvodnému obsadeniu (Vigo Vigaš – basa, spev, Oliver Rehák – gitara, spev a Juraj Gažmerčík – bicie, spev) sa postupne nenápadne pridal ako stály hosť gitarista Martin Novák. Regale hrajú pesničky. Stavajú na textoch, ktoré nie sú hlúpe a hudbe, ktorá sa na nič nehrá.

Kapela sa začala koncertne rozbiehať od roku 2013. Do povedomia sa dostala aj vďaka víťazstvu v hitparáde Rádia FM „Demovnica“. Regale práve dokončujú nahrávanie a mixáž debutového albumu.

“Pieseň Dobré ráno vznikla celkom spontánne v jednu sobotu, pred pár týždňami v skúšobni a hneď na druhý deň sme ju nahrali. Rovnako spontánne vzniklo aj video. Nasadli sme do auta, kamoška Eva zobrala kameru, sochárka Veronika pripravila sochu, rozložili sme statív, zapli “record” a začali sa diať veci…,” hovorí spevák a basák Vigo. Námet na pieseň nosil v hlave už niekoľko rokov, dokončenie však čakalo na správny čas. A ten, zdá sa, prišiel.

Novinky nájdete na stránke https://www.facebook.com/KapelaRegale/.