Zaujímavosti

Kapela Reunion tvrdí, že ľudia s nadváhou či zahraničným pôvodom sú u nás ako hendikepovaní!

Banskobystrická skupina REUNION vyzýva spoločnosť, aby zmenila postoj voči rasovo, či akokoľvek inak diskriminovaným obetiam verbálnych a fyzických útokov. V novom videoklipe ku skladbe Nájdime pokoj sa nesnažia kritizovať ani poučovať, chybu hľadajú v sebe.

Vo videu účinkuje aj známy herec s temnou minulosťou, Dušan Cinkota, ktorého za dobré správanie pustili z väzenia o dva roky skôr. Skúsenosť so šikanou majú aj ostatní účinkujúci, ktorí na rozdiel od Cinkotu nie sú hercami, ale skutočnými obeťami. Každý z nich má skúsenosť s rasizmom, diskrimináciou kvôli nadváhe, tetovaniam, alebo v minulosti zažili na vlastnej koži komunistický režim.

“Nie všetci ľudia vo videu rozumeli po slovensky, preto sme sa spolu veľa nasmiali, kým sme ich naučili text v slovenčine. Dušana sme oslovili na účinkovanie a veľmi ma prekvapila jeho pozitívna reakcia. Vraj miluje poéziu a text skladby je pre neho nádherná báseň.” spomína gitarista Radovan.

Videoklip natočil kameraman a režisér Robert Bošeľa zo štúdia Môlča records. O zvuk sa postaral Matej Turcer zo štúdia PULP. Kapela tentoraz zámerne vynechala elektroniku a agresívne prvky, aby skladba evokovala pokoj sama o sebe. Singel Nájdime pokoj sa objaví na albume To najlepšie z nás, ktorý vyjde ešte tento rok.

“Táto pesnička nevznikala deň ani dva, nie je to reakcia na žiadnu konkrétnu udalosť. Snaží sa hodnotiť… preto hovoríme v prvej osobe MY… NÁJDIME POKOJ, verím, že nie sme stratení… musíme to nájsť. Cítime sa ako súčasť problému.” opisuje ideu skladby spevák Milan Kováč.

To Top