Hľadáte niečo konkrétne?

Kapely

Kapela Says zverejnila nový videoklip. V skladbe hosťuje Katarína Máliková!

Slovenská kapela SAYS vydala v máji debutový album s názvom Recollection. Po pilotnom singli Peak, ktorý stihla predstaviť ešte pred vydaním albumu, prichádza s novým videoklipom. Novinka Here we built je spoluprácou so speváčkou a producentkou Katarínou Málikovou. 

Album Recollection ponúka piesne s energickými gitarovými melódiami ale i melancholické skladby s jemnou elektronikou. Jednou z takých je i pieseň Here we built, ktorá sa vyznačuje podstatne zádumčivejšou náladou ako ostatné piesne albumu. K mimoriadne intímnej atmosfére skladby prispievajú klavírne party a vokály Kataríny Málikovej. 

“S Kapelou SAYS som sa zoznámila na Sofar sounds a onedlho sme už zdieľali skúšobňu a bubeníka. Tam vznikla aj táto pieseň, ktorú som Dominikovi zharmonizovala a nahovorila ho na jej mantroidnú formu. Pri točení klipu sme skoro umrzli, ale mali sme z toho radosť,” prezradila známa speváčka, ktorá pred rokom a pol očarila odborníkov aj hudobných fanúšikov svojím debutom Pustvopol.  

Reklama
Vypočujte si podtatranskú reggae novinku od kapely The Miženko Brothers

Ústrednou témou albumu Says je vzťah dvoch ľudí a jeho fázy, rovnako je tomu i pri videoklipe Here we built. “Motívom sú momenty blúdenia či spochybňovania budúcnosti vzťahu, zároveň je však retrospektívou a spomienkou na všetko pekné. Klipom sme nechceli prezentovať konkrétny príbeh, skôr sme chceli navodiť pocity, ktoré vo vzťahoch prežilo už asi veľa ľudí a doplniť tak minimalistický hudobný aranžmán,” uvádza autor skladby a líder kapely Dominik Kitko.

O snový vizuál sa postarala Barbora Vaculová prostredníctvom kryštálu, ktorý skresľuje a rozkladá obraz. Jemná deformácia obrazu symbolizuje krehkosť vzťahu i to, že vo vzťahu si každý veci pamätá a prežíva inak. Nakrúcalo sa na bratislavskom “pieskovom vrchu” Sandberg ešte v zimnom období. 

Reklama
La Gioia má nového speváka a objaví sa aj na novom albume Horkýže Slíže

Says stihli v tomto roku okrem vydania nového albumu a dvoch klipov absolvovať tiež prvú koncertnú tour. Skôr než sa vydajú na druhú, plánovanú na jeseň, zahrajú ešte na United Islands of Prague, bratislavskom Urban Art Festivale, na festivale Končiny a tiež v rámci letných koncertov na Magio pláži.

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Kapely

The Miženko Brothers pokračujú na letnej vlne a po roku opäť vydávajú nový singel. A ako svoje Voľno trávite Vy? Pred rokom mali fanúšikovia...

Správy

Mladý slovenský producent, DJ a skladateľ Dlugosh má na konte ďalší medzinárodný počin. Po tom, ako v minulosti zabodoval na vydavateľstve najlepšieho DJ-a sveta Dona Diabla,...

Novinky zo sveta hudby

Kapela Iron Maiden po šiestich rokoch vydala novú skladbu s názvom The Writing On The Wall, ktorú si môžete exkluzívne vypočuť. Metalová kapela nahrala...

Zaujímavosti

Hudobné trio z Košíc KATE EVANS, ktoré vzniklo len v júni tohto roka, vydáva svoj debutový singel About us. V obsadení spev, gitara a...