Kapely
žiadne hodnotenie

Kapela Sematam svojou hudbou dobíja ľudí energiou!

Sematam je mladá funky kapela z Nitry pozostávajúca zo 7 členov, ktorá chce svojou hudbou a koncertmi ľudí zabávať a dobíjať energiou. Rytmickú sekciu, ktorú vedie ozdoba kapely bubeníčka Miška, obohacuje neodmysliteľná súčasť každej funky kapely – dychová sekcia v zložení saxofón, trubka, trombón. Hudba Sematam obsahuje prvky funky, popu a hip-hopu, doplnené o jedinečný štýl, týchto mladých hudobníkov.

Kapela Sematam zažiarila najmä svojím klipom k pesničke De ste?!, v ktorej popisujú (parodujú) nočný život v Nitre. Odvtedy svetlo sveta uzreli aj ďalšie dva klipy k piesňam Pome Rockovať a Snová paralýza, ako aj niekoľko singlov. Všetky skladby sa objavia na pripravovanom albume, na ktorom kapela spolupracuje s producentom Marekom Šurinom. Vlastnú tvorbu prezentuje na festivalových i klubových pódiách. V rámci rôznych projektov sa objavila na jednom pódiu s interpretmi ako IMT Smile, Gladiator, Peter Cmorik, Horkýže Slíže, Vratko Rohoň, či Chiki liki tu-a.

Kapela Sematam v roku 2010 vyhrala súťaž mladých kapiel Rock me Fest. V roku 2016 sa zas stali absolútnymi víťazmi Slovenskej Hudobnej Ligy. Jožo Ráž: „Bomba, špica!“. V roku 2017 sa ako jediná slovenská kapela kapela prebojovali do finále Skutečné ligy – českej staršej sestry SHL. Po záverečnom vyhodnotení obsadila bronzovú priečku.  Spevák Marek Kutnár v rámci súťaže získal aj ocenenie Spevák roku 2017. 

Nitrianske funky poputuje na najväčší poľský festival

Pol’and’Rock Festival je obrovská hudobná udalosť, ktorá sa koná v auguste v mestečku Kostrzyn v západnom Poľsku a pravidelne sa teší miliónovej návštevnosti. Festival každoročne predstaví niekoľko desiatok poľských aj medzinárodných umelcov. Svojim návštevníkom dáva tiež šancu spoznať  sľubných mladých interpretov, ktorí môžu svoje miesto na pódiu získať prostredníctvom účasti na jednej z medzinárodných eliminácií.

Tento rok sa po tretí krát konala Pol’and’Rock eliminácia v Prahe. Z 200 prihlásených kapiel organizátori festivalu vybrali desať, ktoré si svoje sily zmerali 31. mája v Lucerna Music Bare. Porota sa napokon rozhodla, že do Poľska poputujú tri z nich: Hentai Corporation a Seventh Passion z Českej republiky a s nimi nitrianska kapela Sematam, ktorá si zahrá na Second Stage s kapacitou do 40 000 návštevníkov.

,,Sematam priniesli do dusivého klubu slnečné lúče. Pódium sa naplnilo členmi tejto slovenskej funky a jazzovej kapely. Hrajú energickú zmes funku, popu a jazzu a publikum si nesmierne užilo ich vystúpenie. Porotcovia neváhali – kapela bude mať svoje miesto v auguste na Second Stage Pol’and’Rock Festivalu!“ napísali o nitrianskej kapele na svojich stránkach organizátori festivalu. 

Okrem Pol’and’Rocku môžete kapelu cez leto vidieť napríklad aj 22. júna ako predskokana Richarda Müllera na festivale FUBABY v Banskej Bystrici, 29. júna na festivale Topfest, 27. júla v rámci Kultúrneho leta na Svätoplukovom námestí v Nitre alebo 28. júla v Starom Tekove na festivale Boje na Hrone. Všetky koncerty zverejňujú na svojom facebooku aj webovej stránke sematam.com. 

Pridať komentár

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

To Top