Kapely

Kapela Sematam vydáva debutový album a vyráža na svoje prvé turné

Skupina Sematam prichádza so svojím dlhoočakávaným debutovým albumom s rovnomenným názvom SEMATAM! Na novom CD sa objavia všetky vydané single kapely, ale aj množstvo doteraz nezverejneného materiálu. O konečný zvuk skladieb sa postaral Marek Šurin, ktorý spolupracoval s menami ako Anita Soul, Igor Kmeťo, Rytmus či Majk Spirit. Nový album pokrstí kapela 16. októbra v Design Factory v Bratislave a následne vyrazí na  historicky prvé turné po Slovensku. Na funky hudobníkov sa môžete tešiť v Novom Meste nad Váhom, v Nitre, Zvolene, Banskej Bystrici, Žiline, Poprade, Košiciach, Svidníku a Humennom.

Skupinu Sematam z Nitry poznajú fanúšikovia vďaka pozitívnym funky songom. Posledný z nich, duet „Ja a Ty“, kapela vydala v spolupráci s otcom slovenského funky, členom kultovej kapely Made 2 Mate Ivanom Verešom a mladou herečkou a speváčkou Sárou Polyákovou. Letná skladba bola piatym singlom kapely Sematam po skladbách „De ste?!“, „Pome Rockovať“, „Snová paralýza“ a „PVD“. 

Náš debutový album vychádza dňom krstu, 16. októbra a záujemcovia si ho budú môcť zakúpiť či už v kamenných predajniach alebo v elektronickej podobe.  Keby sme za začiatok nahrávania považovali dátum vzniku piesni o našom rodnom meste s názvom „De ste?!“ – najstaršieho singlu, ktorý sa na CD nachádza, môžeme povedať, že sme na albume pracovali štyri roky. Odvtedy vzniklo 11 ďalších skladieb a všetky si ich budete môcť vypočuť na našom debute,“ hovorí spevák a jeden zo skladateľov Marek Kutnár.

Album nahrala kapela v zostave Marek Kutnár – spev, gitara, Michaela Kutnárová – bicie, Lukáš Kotry – basgitara, Juraj Janík – klávesy, Andrej Boniš – trúbka, Mário Belák – saxofón, Filip Kostoláni – trombón. Na príprave CD sa podieľalo viacero hudobných hostí. Imrich Kamenár nahrával do väčšiny piesní trombón, Martin Kukučka sa postaral o perkusie a Ivan Vereš a Sára Polyáková spolupracovali na vzniku singlu Ja a Ty. 

„Album sme mimo našich obývačiek nahrávali vo viacerých profesionálnych štúdiách – v Randal Factory v Seredi, kde sme spolupracovali s výbornými muzikantmi Zolim Tóthom a Jimim Cimbalom, za pomoci nášho dobrého priateľa Tomáša Lobba v LVGNC Studios v Bratislave a v Štúdiu J Milana Tökölyho v Trnave. Kombinovanie týchto nahrávacích štúdií je súčasťou nášho experimentovania v snahe priblížiť sa čo najviac k zvuku, ktorý sme si predstavovali,“ konštatuje Marek Kutnár.

O výsledný zvuk albumu sa postaral známy producent Marek Šurin zo Soundshine, ktorý má na konte spoluprácu s mnohými poprednými slovenskými interpretmi ako Anita Soul, Igor Kmeťo, Rytmus či Majk Spirit.

„Sme skupina dobrých kamarátov, ktorý to spolu ťahajú už nejaký ten rok. A práve viera jednotlivých členov v to, čo robíme, je základným stavebným kameňom nášho snaženia a bez nej by sme to už dávno rozpustili. To, že cítim niečo také z ich strany dodáva aj mne osobne energiu a chuť pokračovať v tom ďalej a som im za to veľmi vďačný. Rovnako sme mali pri tvorbe CD šťastie aj na pozitívnych ľudí mimo kapely – či už naše rodiny, manažérku, frajerky alebo hudobných inžinierov zo štúdií. Títo všetci majú zásluhu na vzniku albumu Sematam,“ prezradil Marek Kutnár.

Kapela Sematam pokrstí nový album 16. októbra v bratislavskej Design Factory a následne vyrazí na celoslovenské turné. Na svoju prvú šnúru si pozvali ako hostí kapely Smola a Hrušky, Piňazi De, Ja, Ty a Rolo, Chilli Fellaz a Patália. 

„Prípravy na naše prvé oficiálne celoslovenské turné trvali niekoľko mesiacov a bolo to pre nás všetkých veľmi hektické obdobie. Ako sa však blížime do finále a krst CD je už za dverami, začíname si to stále viac a viac užívať. Pripravujeme vynovený playlist a zaraďujeme aj skladby, ktoré ste doteraz na koncerte nemohli počuť. Na krst chystáme aj špeciálne prekvapenie, v spolupráci s našimi hosťami. Skrátka je sa na čo tešiť,“ neskrýva radosť bubeníčka Miška Kutnárová.

SEMATAM TOUR 2019

4.10. Klub za Rampami, Nové Mesto nad Váhom
16.10. Design Factory, Bratislava – KRST CD
26.10. Music a café, Nitra
15.11. Wake up Club, Zvolen
16.11. Urban Spot, Banská Bystrica
29.11. T Klub, Košice
30.11. Castle Music Klub, Humenné
6.12. Klub Holičstvo, Svidník, Mikulášska Funky Párty
7.12. Fabrik Rock Club, Poprad
14.12. Smer Klub 77, Žilina

Nenechajte si ujsť mladú funky krv v podobe skupiny Sematam na ich turné, ktoré odštartovalo 4. októbra v Novom Meste nad Váhom. Vstupenky si môžete kúpiť na mieste konania koncertov.

To Top