Hľadáte niečo konkrétne?

Kapely

Kapela Sematam vydáva debutový album a vyráža na svoje prvé turné

Skupina Sematam prichádza so svojím dlhoočakávaným debutovým albumom s rovnomenným názvom SEMATAM! Na novom CD sa objavia všetky vydané single kapely, ale aj množstvo doteraz nezverejneného materiálu. O konečný zvuk skladieb sa postaral Marek Šurin, ktorý spolupracoval s menami ako Anita Soul, Igor Kmeťo, Rytmus či Majk Spirit. Nový album pokrstí kapela 16. októbra v Design Factory v Bratislave a následne vyrazí na  historicky prvé turné po Slovensku. Na funky hudobníkov sa môžete tešiť v Novom Meste nad Váhom, v Nitre, Zvolene, Banskej Bystrici, Žiline, Poprade, Košiciach, Svidníku a Humennom.

Skupinu Sematam z Nitry poznajú fanúšikovia vďaka pozitívnym funky songom. Posledný z nich, duet „Ja a Ty“, kapela vydala v spolupráci s otcom slovenského funky, členom kultovej kapely Made 2 Mate Ivanom Verešom a mladou herečkou a speváčkou Sárou Polyákovou. Letná skladba bola piatym singlom kapely Sematam po skladbách „De ste?!“, „Pome Rockovať“, „Snová paralýza“ a „PVD“. 

Náš debutový album vychádza dňom krstu, 16. októbra a záujemcovia si ho budú môcť zakúpiť či už v kamenných predajniach alebo v elektronickej podobe.  Keby sme za začiatok nahrávania považovali dátum vzniku piesni o našom rodnom meste s názvom „De ste?!“ – najstaršieho singlu, ktorý sa na CD nachádza, môžeme povedať, že sme na albume pracovali štyri roky. Odvtedy vzniklo 11 ďalších skladieb a všetky si ich budete môcť vypočuť na našom debute,“ hovorí spevák a jeden zo skladateľov Marek Kutnár.

Reklama

Album nahrala kapela v zostave Marek Kutnár – spev, gitara, Michaela Kutnárová – bicie, Lukáš Kotry – basgitara, Juraj Janík – klávesy, Andrej Boniš – trúbka, Mário Belák – saxofón, Filip Kostoláni – trombón. Na príprave CD sa podieľalo viacero hudobných hostí. Imrich Kamenár nahrával do väčšiny piesní trombón, Martin Kukučka sa postaral o perkusie a Ivan Vereš a Sára Polyáková spolupracovali na vzniku singlu Ja a Ty. 

„Album sme mimo našich obývačiek nahrávali vo viacerých profesionálnych štúdiách – v Randal Factory v Seredi, kde sme spolupracovali s výbornými muzikantmi Zolim Tóthom a Jimim Cimbalom, za pomoci nášho dobrého priateľa Tomáša Lobba v LVGNC Studios v Bratislave a v Štúdiu J Milana Tökölyho v Trnave. Kombinovanie týchto nahrávacích štúdií je súčasťou nášho experimentovania v snahe priblížiť sa čo najviac k zvuku, ktorý sme si predstavovali,“ konštatuje Marek Kutnár.

O výsledný zvuk albumu sa postaral známy producent Marek Šurin zo Soundshine, ktorý má na konte spoluprácu s mnohými poprednými slovenskými interpretmi ako Anita Soul, Igor Kmeťo, Rytmus či Majk Spirit.

Reklama

„Sme skupina dobrých kamarátov, ktorý to spolu ťahajú už nejaký ten rok. A práve viera jednotlivých členov v to, čo robíme, je základným stavebným kameňom nášho snaženia a bez nej by sme to už dávno rozpustili. To, že cítim niečo také z ich strany dodáva aj mne osobne energiu a chuť pokračovať v tom ďalej a som im za to veľmi vďačný. Rovnako sme mali pri tvorbe CD šťastie aj na pozitívnych ľudí mimo kapely – či už naše rodiny, manažérku, frajerky alebo hudobných inžinierov zo štúdií. Títo všetci majú zásluhu na vzniku albumu Sematam,“ prezradil Marek Kutnár.

Kapela Sematam pokrstí nový album 16. októbra v bratislavskej Design Factory a následne vyrazí na celoslovenské turné. Na svoju prvú šnúru si pozvali ako hostí kapely Smola a Hrušky, Piňazi De, Ja, Ty a Rolo, Chilli Fellaz a Patália. 

„Prípravy na naše prvé oficiálne celoslovenské turné trvali niekoľko mesiacov a bolo to pre nás všetkých veľmi hektické obdobie. Ako sa však blížime do finále a krst CD je už za dverami, začíname si to stále viac a viac užívať. Pripravujeme vynovený playlist a zaraďujeme aj skladby, ktoré ste doteraz na koncerte nemohli počuť. Na krst chystáme aj špeciálne prekvapenie, v spolupráci s našimi hosťami. Skrátka je sa na čo tešiť,“ neskrýva radosť bubeníčka Miška Kutnárová.

Reklama

SEMATAM TOUR 2019

4.10. Klub za Rampami, Nové Mesto nad Váhom
16.10. Design Factory, Bratislava – KRST CD
26.10. Music a café, Nitra
15.11. Wake up Club, Zvolen
16.11. Urban Spot, Banská Bystrica
29.11. T Klub, Košice
30.11. Castle Music Klub, Humenné
6.12. Klub Holičstvo, Svidník, Mikulášska Funky Párty
7.12. Fabrik Rock Club, Poprad
14.12. Smer Klub 77, Žilina

Nenechajte si ujsť mladú funky krv v podobe skupiny Sematam na ich turné, ktoré odštartovalo 4. októbra v Novom Meste nad Váhom. Vstupenky si môžete kúpiť na mieste konania koncertov.

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Kapely

Nový album kapely Heľenine Oči pod názvom CIRKUS 22 je už vraj skoro pripravený a hudobníci ho plánujú vydať v októbri 2021. Po úspešnom prvom singli...

Novinky zo sveta hudby

Slovenská stálica Peter Nagy vydáva po 12-tich rokoch nový album! Novinka s názvom „Petrolej“ je optimistická, rovnako ako Peter, ktorý je autorom hudby aj textov...

Novinky zo sveta hudby

Skvelá správa pre všetkých priaznivcov inštrumentálnej gitarovej hudby. Gitarový mág Peter Emmer pred pár dňami vydal svoj nový album s názvom Other Side, ktorý...