Kapely

Kapela SOUL zo Starej Ľubovne predstavila novú vianočnú koledu

Blížia sa najkrajšie sviatky v roku „Vianoce, a preto sa kapela SOUL rozhodla pohladiť dušu poslucháčom pokojnou, harmonickou skladbou.

Napriek obmedzeniam a pandemickému pozastaveniu všetkých kultúrnych a spoločenských akcií ,kapela nahrala v poradí už ich tretiu koledu pod názvom „Štedrý večer“.

Po prvotných návrhoch na pieseň sa členovia kapely rozhodli spojiť vlastnú tvorbu s hudobným podkladom už existujúcej ukrajinskej koledy. Text koledy vznikal spojením myšlienok členov kapely, ktorý nakoniec doladil Adam Kollár. Adam už  v minulosti napísal pár textov, ktoré skupina SOUL aj zhudobnila.  Nežný súzvuk gitarových tónov v kolede zanechal Martin Kaleta, ktorý študuje na hudobnom konzervatóriu hru na klasickú gitaru.

Svojou hrou zaujal členov kapely na jednom z ich spoločnom stretnutí, a preto sa Martina rozhodli prizvať k nahrávaniu. Aby to nebolo len o chlapoch a mužských hlasoch kapela oslovila na spoluprácu speváčku Valériu Polčovú, ktorá svojím hlasom piesni dodala nezameniteľné čaro. Valéria už skôr spolupracovala s kapelou na tvorbe ich autorských piesní.

Koleda bola nahratá v nahrávacom štúdiu STUDIOMAKY v Starej Ľubovni, v ktorom bol natočený aj video klip k piesni. Kapela SOUL verí, že svojou koledou spríjemni poslucháčom vianočné sviatky a želá, aby v každom dome bolo ľudské šťastie.

To Top