Koncerty

Kapela Sto múch je späť, comebackový koncert odohrá na Barbakane

Skupina Sto múch sa po štvorročnej prestávke v pôvodnej zostave vracia na koncertné pódiá. Comebackové vystúpenie odohrá na domácej pôde – v banskobystrickom klube Záhrada v rámci tradičného jesenného festivalu Barbakan.

Vyberať tam bude zo 63 skladieb, ktoré v rokoch 2007 – 2011 vyšli na jej nahrávkach Z hrušky dole (2007), Fšehochuť (2008) a Skorotlčúce (2011) vo vydavateľstve Hevhetia. Okrem nej sa na festivale, ktorý sa bude konať od 17. do 22. októbra, predvedú aj Saténové ruky, Medial Banana a lokálna undergroundová zostava Trucki.

Za pripravovaným koncertom Sto múch na Barbakane je niečo, čomu sa hovorí “byť v dobrom čase na dobrom mieste”. “Len deň po prvej skúške kapely som sa v Záhrade stretol s organizátorom Barbakanu Mirom Lánikom. Pýtal sa, čo máme nové, tak som mu povedal, ako sa veci majú a dohoda bola na svete. Chuť urobiť prvý koncert po štyroch rokoch práve v Záhrade bola obojstranná,” povedal spevák a klávesák formácie Juraj Haško.

TOP:  Bratislava v apríli zažije prvý ročník hudobného festivalu s názvom SHARPE!

Zoskupenie Sto múch si prestávku dalo najmä preto, že počas štyroch rokov jej členky absolvovali trikrát materskú dovolenku. Napriek tomu boli ale činní všetci jej členovia, či už v skúšobni, nahrávacích štúdiách alebo v divadlách. Potreba koncertovať a vyjadriť sa vyústila napríklad v prípade mužských členov do projektu s názvom Adela, ktorý vydal debutový album Pozvanie do vane.

“Maca tiež začala tvoriť a v priebehu jedného roka skomponovala, nacvičila a nahrala album Platňa roka. Bubeník Ján Fiala zase založil inštrumentálne duo, v súčanosti už trio. Gitarista Martin tvorí hudbu v Divadle z pasáže a basák Miro vypomáha v Hitbande,” porozprával o aktivitách muzikantov Juraj Haško. Zároveň dodal, že za to, že Muchy opäť začínajú fungovať treba poďakovať ústretovým manželom dvoch speváčok, ale aj ich túžbe a odhodlaní spievať, hrať, tvoriť a koncertovať.

TOP:  Sanchez Amsterdam pokrstili nový album TANEC V OHNI vo veľkom štýle

Barbakan bude mať rovnako ako v predchádzajúcich edíciách aj svoju výtvarnú a filmovú časť, konkrétny program bude známy už čoskoro. Chystá sa však aj jedna zásadná novinka – festival túto jeseň výnimočne zavíta aj do Bratislavy. Počas bystrickej časti festivalu – vo štvrtok 19. októbra – sa v hlavnom meste ukáže žánrovo neuchopiteľný hudobník Daedelus. V Nu Spirit Clube mu budú sekundovať lokálni producenti Jimmy Pé a Jonatán Pastirčák s projektom Isama Zing.

“Okrem Daedelusa chystáme ešte jeden zaujímavý klubový koncert, už čoskoro zverejníme, o koho ide. Pre istotu si ale poznačte do kalendárov datum 4. decembra,” načrtol organizátor Miro Lánik. Viac informácií bude postupne pribúdať na oficiálnej stránke www.barbakanfest.sk a tiež na ich Facebookových stránkach.

TOP:  Svetovo známy slovenský DJ Mairee pripravuje obrovský koncert pod holým nebom!

Click to comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tip na článok
To Top