Kapela SWiLL zverejnila novinku Antipatia!

0
12
views

V utorok sa dočkali fanúšikovia punk-rockovej kapely SWiLL novej skladby aj klipu. Ide o nový singel Antipatia.  Hlavným námetom je averzia voči spoločenským konvenciám, ale hlavne nedostatkom, falošnosti  a podvodom v nej sprevádzaná energickými riffmi.

„ Sme radi, že je song aj klip konečne hotový. Nahrávali sme v štúdiu Stoner a zároveň sa natáčal klip za pomoci Cineshine Camera. Takže to bolo hotové celkom rýchlo, ale čakalo sa na mastering v Umpaxe a strihanie klipu, o ktoré som sa postaral ja sám,” povedal líder kapely Euro. Čiernobiely klip zachytáva kapelu počas hrania v štúdiu a využívajú sa aj zaujímavé efekty. Gitarista Maťo dodáva: „Je to o niečo novšia a tvrdšia skladba, ale nápad na ňu siaha pomaly 8 rokov dozadu. Až teraz sme ju poriadne dokončili a nahrali.”

SWiLL je staroľubovnianská kapela, ktorá vznikla  v roku 2007. Začínala na pôjde, prešla viacerými zmenami členov, a tiež spevák Euro si postupne vyskúšal 3 nástroje vrátane bicích. Aktuálnu zostavu teda tvorí spevák a basák Euro, gitarista Maťo a najnovší člen Vajdy na bicích. Z nahrávok bolo možné stiahnuť neoficiálne EP – No a Čo (2009) a zopár singlov, z ktorých sa štúdiovej kvality a jednoduchého klipu dočkal minuloročný singel V Uniforme.

Kapela odohrala viacero koncertov a festivalov (aj s kapelami ako HT, Billy Barman, Smola a Hrušky, či Paranoid). Najväčším úspechom bolo 3. miesto v súťaži REBRIK 2008. Okrem toho bolo možné počuť song Reset na Demomsicradio a dve staršie skladby Si Sám a Hej! sa objavili na výberovke Ľadová Fest 2009 Punk Compilation vol.1. Na budúci rok kapela oslávi 10 rokov od svojho vzniku a pripravuje viacero noviniek.

Aktuálne novinky od kapely SWiLL nájdete na stránke https://www.facebook.com/swillsr.