Kapely

Kapela The Minority predstavuje tri nové single a vyráža na turné

Vonku sa nám už pomaly pripomína jar a bratislavská punk-rocková kapela The Minority po zimnej prestávke predstavuje hneď ďalšie tri single z ich debutového album s názvom “Till The End Of The Line”.

Po viac ako polroku od vydania albumu sa skladbám darí stále viac a tešia sa veľkej obľube a to nielen u nás ale aj v zahraničí. Kapele sa podarilo dostať zo svojou hudbou až za hranice Európy do mesta Johannesburg v Juhoafrickej Republike, kde sú pravidelne hraní na rádiu Doors Rock Radio. Ich piesne môžete samozrejme počuť aj v éteri slovenských (Anténa Rock, rádio Rebeca, rádio Paráda) a českých rockových rádií (rádio Beat, rádio Fajn Rock Music).

Prvý z trojice singlov má názov “Unbreakable” a patrí medzi tie agresívnejšie skladby s jasným postojom „keď nepoznáš prehru, keď akceptuješ len výhru.“ Celý odkaz a atmosféru dotvára tiež lyric video z produkcie 351studio, ktoré patrí k top producentom lyric videí na svete. Vizuál je prevažne v štýle boxu a bojových športov, pre ktoré je typické, že k víťazstvu sa nedá dostať bez toho, aby človek zchytal zopár rán a musel sa pobiť o svoje miesto. 

Druhým v poradí je singel “Hideaway”. Pieseň, ktorá naopak patrí medzi tie jemnejšie a ide v podstate o jedinú pomalú skladbu na albume. Lyric video výborne zachytáva atmosféru a význam textu, ktorý ako chalani hovoria „je o takých tých “ťažkých” a nepríjemných pocitoch, ktoré každý z času na čas máme, a pred ktorými by sme sa najradšej skryli alebo utiekli.“

Posledným z trojice nových singlov je skladba “Guess My Name” zachytávajúca ironický pohľad na niekoho, komu po dlhšom čase vyšlo zopár vecí a cíti sa byť v ráži alebo ako sa hovorí “on fire”. Jednoducho povedané každý máme občas pocit, že sme niekto iný alebo lepší ako v skutočnosti sme.

V priebehu marca tiež kapela vyráža na turné s názvom “Till The End Of The Line” k ich debutovému albumu, v rámci ktorého sa predstaví vo viacerých mestách v rámci Slovenskej a Českej republiky. O všetkých novinkách a aktuálnych koncertoch sa dozvieš aj na ich webovej stránke www.theminority.sk.  

Počúvaj tiež kapelu napríklad na: iTunes, bandcamp, Spotify, Deezer alebo pozeraj najnovšie videá na ich oficiálnom YouTube kanáli The Minority Band.

To Top