Kapely

Kapela Tolstoys vydáva videoklip k debutovému albumu Botanika

Dreampopová kapela po úspešnom festivalovom lete vydala začiatkom októbra 2017 svoj debutový album Botanika. Uplynulý víkend im vyšiel aj nový videoklip k piesni Nice Song. Natočili ho mladí filmári pôsobiaci v Londýne a ich cieľom bolo autenticky zachytiť atmosféru albumu. 

Skupina sa práve vrátila z Prahy zo showcaseového festivalu Nouvelle Prague, kde zožala výborné ohlasy. „Je to skvelá kapela. Má dobre našliapnuté a som veľmi zvedavý, ako sa budú ďalej vyvíjať,” povedal o Tolstoys uznávaný britský redaktor Gordon Masson. Agent z prestížnej britskej agentúry ITB Steve Zapp pre zmenu pochválil bubeníka Mateja Hercega za kvalitnú rytmickú sekciu.

Čítať viac!
Akustika pripomína videoklipom Better Day, aké mali skvelé leto

Festivalom Nouvelle Prague Tolstoys začínajú turné k albumu. Môžete ich v blízkej budúcnosti vidieť postupne v Piešťanoch, Trenčíne, Prešove, Ružomberku, Trnave a v zahraničí na festivale BUSH v Budapešti.

1. decembra kapela pokrstí album v Novej Cvernovke v Bratislave. V rámci večera vystúpia aj hostia Jimmy Pé, Milos a Neonstadt DJs. Album vo forme CD a MP3 je k dispozícii na stránke vydavateľstva Slnko Records.

To Top