Kapely

Kapela Trojky se spojila s režisérem Alešem Sukem, aby zhmotnila „Nekonečno“

Článok prečítate za: 1 min.

Filmový videoklip k písni Nekonečno kapely Trojky, kterou tvoří zpěvačka Veronika Kratochvílová a producent Aleš Zenkl,  vznikl na pustém ostrově Susak. Zhostil se ho režisér Aleš Suk, autor celé řady úspěšných experimentálních snímků i hudebních videoklipů, a právě jeho osobitý rukopis posunul Trojky zcela novým směrem. 

Všichni máme ve svých dlaních své vlastní „Nekonečno“ a je jen na nás, jakou mu dáme podobu. 

„Někdo věří v nekončenou lásku, jiný v nekonečný život. Někoho naplňuje nekonečné štěstí, jiného nekonečná víra,“ říká zpěvačka a autorka textu Veronika Kratochvílová, známá z electro-popové skupiny LUS3 nebo projektu Beatbustlers DJ Mikea Trafika. 

Kulisy divokého ostrova, který má jen šest čtverečních kilometrů spolu s výraznou symbolikou i sakrálními motivy rozehrávají příběh, který lze zasadit do světa snů, ale i do všední každodennosti. 

Článok pokračuje pod reklamou

Retro ponožky

„Aleš Suk je režisér, jehož filmy právem patří do festivalové sekce ‚otrlého diváka‘. Jsou tak neuchopitelné, ale zároveň silné, že se vám vryjí pod kůži a emoce z nich doznívají extrémně dlouho. Máme neskutečnou radost z toho, že za naším novým videoklipem stojí právě on. Je prostě geniální,“ dodává autor písně Aleš Zenkl, který produkoval alba například Michalu Hrůzovi nebo Mekymu Žbirkovi a nyní spolupracuje se zpěvákem Michalem Kindlem. 

Oba Alešové se předtím setkali během spolupráce na filmu Endless Tail, který měl premiéru na posledním filmovém festivalu v Karlových Varech.

Natáčení klipu Nekonečno probíhalo koncem září a kromě hlavních aktérů v něm účinkují také všechny děti žijící na ostrově. 

„Nejlepší na tom je to, že všechno, co jsme natočili, je naprosto přirozené a nijak se nevymyká každodennímu životu na Susaku. Na sobě máme místní kroje a náš dětský komparz se na natáčení nijak nepřipravoval. Prostě jsme těm hvězdám pustili písničku a nechali je (si) ‚hrát“, doplňuje Veronika.

Singl i videoklip vycházejí pod hlavičkou vydavatelství Marecords v distribuci Supraphon.

Newsletter

Odoberajte náš hudobný newsletter. Aktuálne informácie a novinky zo sveta hudby priamo do Vášho e-mailu.

Odoslaním aktivujete odber e-mailových upozornení na hudobné novinky. Odber môžete kedykoľvek zrušiť kliknutím na odkaz "chcem sa odhlásiť", ktorý nájdete v každom e-mailovom upozornení. Zadaním e-mailu súhlasíte s podmienkami.

Najčítanejšie články za 7 dní

To Top