Kapely

Kapela Trojky se spojila s režisérem Alešem Sukem, aby zhmotnila „Nekonečno“

Filmový videoklip k písni Nekonečno kapely Trojky, kterou tvoří zpěvačka Veronika Kratochvílová a producent Aleš Zenkl,  vznikl na pustém ostrově Susak. Zhostil se ho režisér Aleš Suk, autor celé řady úspěšných experimentálních snímků i hudebních videoklipů, a právě jeho osobitý rukopis posunul Trojky zcela novým směrem. 

Všichni máme ve svých dlaních své vlastní „Nekonečno“ a je jen na nás, jakou mu dáme podobu. 

„Někdo věří v nekončenou lásku, jiný v nekonečný život. Někoho naplňuje nekonečné štěstí, jiného nekonečná víra,“ říká zpěvačka a autorka textu Veronika Kratochvílová, známá z electro-popové skupiny LUS3 nebo projektu Beatbustlers DJ Mikea Trafika. 

Kulisy divokého ostrova, který má jen šest čtverečních kilometrů spolu s výraznou symbolikou i sakrálními motivy rozehrávají příběh, který lze zasadit do světa snů, ale i do všední každodennosti. 

„Aleš Suk je režisér, jehož filmy právem patří do festivalové sekce ‚otrlého diváka‘. Jsou tak neuchopitelné, ale zároveň silné, že se vám vryjí pod kůži a emoce z nich doznívají extrémně dlouho. Máme neskutečnou radost z toho, že za naším novým videoklipem stojí právě on. Je prostě geniální,“ dodává autor písně Aleš Zenkl, který produkoval alba například Michalu Hrůzovi nebo Mekymu Žbirkovi a nyní spolupracuje se zpěvákem Michalem Kindlem. 

Oba Alešové se předtím setkali během spolupráce na filmu Endless Tail, který měl premiéru na posledním filmovém festivalu v Karlových Varech.

Natáčení klipu Nekonečno probíhalo koncem září a kromě hlavních aktérů v něm účinkují také všechny děti žijící na ostrově. 

„Nejlepší na tom je to, že všechno, co jsme natočili, je naprosto přirozené a nijak se nevymyká každodennímu životu na Susaku. Na sobě máme místní kroje a náš dětský komparz se na natáčení nijak nepřipravoval. Prostě jsme těm hvězdám pustili písničku a nechali je (si) ‚hrát“, doplňuje Veronika.

Singl i videoklip vycházejí pod hlavičkou vydavatelství Marecords v distribuci Supraphon.

To Top