Novinky zo sveta hudby

Kapele INÉ KAFE vychádza prvá LP platňa

Obľúbená pop-punková kapela INÉ KAFE v roku 2000 nadviazala spoluprácu s vydavateľstvom Forza a vydala album Je tu niekto?. Bol to v poradí už tretí štúdiový album kapely INÉ KAFE, ktorý sa zároveň stal ich najúspešnejším.

Úspech albumu Je tu niekto? bol podmienený nápaditosťou a originalitou prejavom INÉ KAFE a frontmana Vratka Rohoňa, ako aj výraznou podporou vydavateľa Forza na Slovensku. Album získal platinové ocenenie za vyše 30 tisíc predaných kópií a priniesol niekoľko veľkých hitov, ktoré kapela hrá na koncertoch aj po 20 rokov.

Kapela sa teda úplne prirodzene rozhodla, že album Je tu niekto? sa dostane aj na LP platňu, ktorá vychádza vo vydavateľstve OPUS.

„ Tento rok má album neuveriteľných 20 rokov, tak si ho opäť pripomíname vydaním nielen na CD ale aj na vinyle. Album Je tu niekto? nás definitívne vystrelil do A scény. Myslím, že skalní a zberatelia sa potešia, lebo je to prvý album v histórii našej kapely, ktorý vychádza na LP,“: vysvetľuje frontman INÉ KAFE Vratko Rohoň.

Keď vyšiel singel Ráno, hudobné televízie ho museli púšťať dvakrát za sebou, aby mohli zverejniť všetky tie priania divákov o song dole na obrazovke,“: dodáva na záver líder Vratko Rohoň.

To Top