Hľadáte niečo konkrétne?

Kapely

Kapely Chris May vydala svoje debutové EP Nostalgia

Ubehlo pár mesiacov od vydania posledného singlu a chalani z Chris May sa pripomínajú novým počinom – EP Nostalgia.

Projekt vznikol minulý rok, a to z rozpadnutej metalovej skupiny. Tvoria ju traja členovia, dvaja z nich sú študentmi zvukovej skladby na UTB v Zlíne. Chalani si skladby píšu, produkujú a nahrávajú sami. Chris May pochádzajú z mesta Kežmarok a žáner, ktorý hrajú, by sa dal charakterizovať ako folk s prvkami indie a popu.

„Posledný polrok sme pracovali na nových piesňach, ktoré sme sa rozhodli „zvečniť“ vo forme épečka. EP obsahuje 5 skladieb, okrem dvoch singlov (Ako za starých čias, Čaro hôr), ktoré boli vydané skôr, sú na ňom aj tri novinky. Piesne zachytávajú rôzne časti našich životov od detstva až po začiatok dospelosti. Sú tam spomenuté okamihy ako hranie sa s kamarátmi na sídlisku, členstvo v skautskom zbore, prvé lásky, prvé chaty… Tieto udalosti u nás vyvolávajú nostalgický pocit a veľmi radi na nich spomíname,“ poznamenal spevák kapely.

Reklama

„Fotografia, ktorá tvorí cover art, zachytáva miesto podobné tým, kde sme sa ako deti chodili hrávať. Mimo toho obsahuje odkazy na skladby, ktoré EP obsahuje. Fotografia vznikla náhodne pri jednej z mojich prechádzok a o grafický dizajn cover-artu sa postarala Zuzana Valašková,“ doplnil frontman.

Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Slovenská stálica Peter Nagy vydáva po 12-tich rokoch nový album! Novinka s názvom „Petrolej“ je optimistická, rovnako ako Peter, ktorý je autorom hudby aj textov...

Novinky zo sveta hudby

Skvelá správa pre všetkých priaznivcov inštrumentálnej gitarovej hudby. Gitarový mág Peter Emmer pred pár dňami vydal svoj nový album s názvom Other Side, ktorý...