Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Karel Gott, Marta Kubišová a Fragile mieria do Košíc!

Fenomenálny spevák Karel Gott, 42-násobný držiteľ Zlatého slávika, 5-násobný držiteľ Strieborného a 3-násobný držiteľ Bronzového slávika,  zaspieva v Košiciach 24.januára 2019 o 19.00 hodine v Steel Aréne.  Karel Gott vystúpi spolu s Martou Kubišovou, ktorá  ukončila svoju spevácku kariéru a vystúpi výnimočne len v Košiciach v sprievode Pavel Větrovec Band a  vokálnou skupinou FRAGILE.

Fanúšikovia a priaznivci Karla Gotta sa môžu tešiť na najväčšie hity legendárneho speváka a ďalších stálic česko-slovenskej populárnej scény. Karel Gott je jednou z najvýznamnejších postáv nielen českého hudobného sveta. Svoju dráhu odštartoval koncom 50-tych rokov účasťou v amatérskych súťažiach, ktoré viedli k jeho prvému angažovaniu v kaviarni Vltava od roku 1958. O päť  rokov neskôr prichádza zlomový rok v jeho kariére, kedy vychádza jeho prvý hit, Oči sněhem zaváté, ale taktiež prvýkrát víťazí v ankete Zlatý slávik (vyhlásenej v roku 1964).

V nasledujúcich rokoch sa čoraz viac presadzuje a jeho popularita rapídne narastá, a to nielen v Česku, ale v cudzine, predovšetkým v Nemecku. Famózny štart kariéry Karla Gotta v šesťdesiatych rokoch uzatvára vydanie skvostného albumu Vánoce ve zlaté Praze, ktorý je dodnes odborníkmi považovaný za jeden z najlepších vianočných albumov vôbec.

Reklama

Počas ďalších desaťročí sa aj vďaka hitom ako napr. Včelka Mája stáva najúspešnejším spevákom na scéne, čo je podčiarknuté aj desiatkami ocenení Zlatý slávik, TýTý, alebo niekoľkých Zlatými platňami, vrátane Platinových platní od firmy Supraphon či Zlatou ihlicou od firmy Polydor.

Karel Gott v priebehu svojej vyše 50-ročnej  kariéry absolvoval nespočetné množstvo koncertných vystúpení vo väčšine európskych krajín, USA, Kanade, Číne, Austrálii alebo Japonsku. Hosťoval aj v stovkách televíznych show doma aj v zahraničí. Jeho repertoár číta stovku radových albumov a ďalších viac ako sto albumov výberových (celkový predaj jeho albumov sa odhaduje na 27 miliónov nosičov) ako doma tak aj v zahraničí, kde spolupracuje s vydavateľskými spoločnosťami (napríklad v Anglicku, Francúzsku, Japonsku, či Spojených štátoch amerických ).

Marta Kubišová je rovnako populárna speváčka, aj keď vďaka svojim politickým  názorom musela žiť dvadsať rokov v izolácii, ďaleko od spievania. Dáma, ktorá v novembri minulého roka oslávila 76.narodeniny, je však stále plná síl a odhodlaná spievať, hoci pôvodne chcela študovať medicínu, no ani trojnásobná účasť na prijímacích pohovoroch jej neumožnila splniť si tento sen. V Poděbradoch, kde pracovala po maturite v sklárňach, aj spievala s kúpeľným promenádnym orchestrom. Jej prvý hit – Loudá se půlměsíc uzrel svetlo sveta v roku  1965. 

Reklama

Nasledovala spolupráca s Helenou Vondráčkovou, neskôr spolu s Václavom Neckářom vytvorili trojicu a účinkovali ako formácia Golden Kids. Absolvovali domáce i zahraničné koncerty až do februára 1970, kedy dostala Marta Kubišová zákaz od štátnych orgánov vystupovať až do 21.novembra 1989, kedy zažiarila opäť na revolučných pódiách. 

Odvtedy získala niekoľko ocenení, vydala niekoľko platní a stihla síce ohlásiť odchod na spevácky dôchodok, ale Košičania si ju opäť budú môcť vypočuť a vidieť exkluzívne už tento mesiac.

Skupina Fragile má svoje pevné miesto na speváckom poli a je ozdobou každej dobrej udalosti a slávnosťou je i samostatný koncert zoskupenia. 

Reklama

Už viac ako 14 rokov táto a capella pod vedením Braňa Kostku prekvapuje úžasnými aranžmánmi nielen známych ale aj neznámych piesní, ktoré prezentuje jedinečnou formou bez sprievodu hudobných nástrojov. Napriek tomu, že sa mu stala hudba priam osudovou, málokto vie, že Braňo Kostka tancoval vo folklórnom súbore,  čím sa v ňom vypestovala láska k folklóru, ale jeho hudobný záujem je skutočne široký, o čom nás presviedča i repertoárom jeho splneného sna – skupinou Fragile. 

Reklama www.bedy.sk
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Koncerty

Začiatkom septembra sa na dvoch pódiách predstavia spolu dve legendy československej hudby. Rocková legenda Olympic a country legenda Ivan Mládek prichádzajú do Zvolenskej Slatiny a do...

Kapely

Multiinštrumentálny interpret, spevák a skladateľ Martin Bilička vystupujúci pod projektom Dobre Už Bolo predstavuje svoj najdynamickejší singel Samotár. Novinke vdýchol aj vizuál umocňujúci text skladby,...

Správy

13. ročník One Day Jazz Festivalu otvorí pre návštevníkov svoje brány už koncom júna. Počas pandémie sa jeho priority nemenia, no niektoré sa dostávajú...

Koncerty

Na netradičnom mieste spoločenského centra Aula, sa v stredu 25. novembra 2020 uskutočnil už štvrtý ročník benefičného koncertu Veľa lásky. V najkrajších priestoroch  v srdci centra Košíc...