Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Keď rockeri spievajú covery

Síce to nie sú súťažiaci v nejakej Superstar ale ostrieľaní profesionáli, aj oni si raz za čas zaspievajú pieseň niekoho iného. Nie z dôvodu, aby ukázali, že to vedia, ale jednoducho kvôli láske k danej piesni alebo interpretovi. My sme pre vás na dnešný večer pripravili 5 zaujímavých a vydarených coverov, ktoré rozhodne stoja za vašu pozornosť.


Nirvana – Where Did You Sleep Last Night

Where Did You Sleep Last Night je tradičná americká folková pieseň, ktorá je známa aj pod názvami ako Black Girl či In the Pines. Jej história sa traduje až do obdobia okolo roku 1870, a identita pôvodného autora, podobne ako pri našich ľudovkách, známa nie je. Jedna z najznámejších verzií je ale práve tá od skupiny Nirvana, a to keď ju zaspievali v šou MTV Unplugged v roku 1993. Kurtov nezameniteľný hlas z piesne spravil takmer legendárny cover, a na našom zozname samozrejme nemôže chýbať.

Reklama

Linkin Park – Rolling In The Deep

Zaspievať Adele nie je žiadna sranda, a nie každý sa na to vôbec odváži. K tým statočným patrí ale aj skupina Linkin Park, ktorých akustický cover tejto piesne zožal veľký úspech. Len Mike za piánom a Chesterov hlas, no nič viac netreba, pretože to funguje perfektne a pieseň má užasnú atmosféru. Pieseň zaspievali v roku 2011 na iTunes Festival.


Disturbed – The Sound of Silence

Pieseň od amerického dua Simon & Garfunkel je klasikou, a jednou z najznámejších piesní. Nahraná bola ešte v roku 1964 a od tej doby sme mohli vidieť a počuť nespočetné množstvo coverov, no žiadny nie tak skvelý, ako ten od skupiny Disturbed. Skupina tento cover nahrala pre svoj zatiaľ posledný album Immortalized a hneď po tom, ako bola pieseň vydaná ako singel, sa stala obrovským hitom. Slová nedokážu popísať skvelú atmosféru, ktorú pieseň má, stačí povedať, že pri každom vypočutí mám zimomriavky.

Reklama


Within Temptation – Titanium

Originál piesne ma na svedomí DJ David Guetta a vokály naspievala speváčka Sia. No skupina Within Temptation si pieseň upravila svojmu štýlu, a vznikol veľmi dobrý cover, ktorý sa vám možno bude páčiť viac, ako originál. Skupina nahrala jedno celé album coverov s názvom The Q-Music Sessions a nájsť na ňom môžete aj napríklad Grenade (Bruno Mars), Radioactive (Imagine Dragons) či Dirty Dancer (Enrique Iglesias). Ak sa vám teda Titanium páči, rozhodne by ste si mali nájsť chvíľku, a vypočuť si celý album, stojí skutočne za to.

Reklama

Stone Sour – The Dark

Pieseň pôvodne patrí skupine Metal Church a nahratá bola v roku 1986. Stone Sour túto pieseň prespievalo pre film Fear Clinic, v ktorom si spevák skupiny Corey Taylor dokonca aj zahral menšiu úlohu. Stone Sour vydalo dva EP albumy plné coverov (tretí je na ceste) na ktorých spievajú piesne napríklad od Iron Maiden, Metallica, Kiss či Slayer. Pri týchto piesňach sa skupina nesnažila prispôsobiť si ich, práve naopak sa snažili byť čo najviac verní originálu. To albumom ale na kvalite rozhodne neuberá, a vašu pozornosť si rozhodne zaslúžia.


Viete ešte o nejakých dobrých coveroch? Ktoré sú vaše obľúbené? A chceli by ste takýchto článkov viac?

Reklama
Reklama www.bedy.sk
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Správy

NAMN show je pre hudobníkov najväčším sviatkom na svete. Výstava spája každý rok v januári stovky obchodníkov a hudobníkov a predstavuje nové produkty pre...

Zaujímavosti

Slovenský hudobník Oliver Kucharovič už túto jeseň na Slovensku a v Čechách predstaví svoj nový sólový projekt. Ide o odvážny experiment, pretože obsahuje len...

Zaujímavosti

Slovenský gitarista Brian Baják pred pár dňami zverejnil video k novej inštrumentálnej skladbe s názvom Interstellar, ktorá je jeho prvou kompozíciou nahratou na 9-strunovej...

Zaujímavosti

Saul Hudson je jeden z najznámejších gitaristov na svete. Väčšina fanúšikov ho však pozná pod menom Slash. Britsko-americký hudobník, gitarista a skladateľ je známy...