Viac...

KHDK Ghoul JR – Overdrive s detailným nastavením finálneho zvuku!

Čo majú spoločné český vývojár David Karon a gitarista kapely Metallica Kirk Hammett? Štyri písmená, ktoré spolu tvoria firmu, ale hlavne názov prémiových gitarových efektov KHDK! 

Česko-americká firma vznikla ako dlhodobá spolupráca Davida Karona s Kirkom Hammettom vo firme Randall, kde spolu pracovali na signature zosilovači pre Kirka. Neskôr prišiel David Karon s konceptom gitarových efektov a Kirka to zaujalo na toľko, že spolu založili firmu KHDK Electronics a prizvali do nej kamaráta Antonína Salvu.

Firma KHDK nám poskytla do recenzie efekt KHDK Ghoul JR, na ktorý sa teraz podrobne pozrieme. 

Gitarový efekt KHDK Ghoul JR má aj väčšieho brata Ghoul Screamer a vychádza práve z jeho konceptu. Efekt ponúka naozaj špičkové skreslenie typu Overdrive a zvuk si môžete upraviť do najmenšieho detailu pomocou potenciometrov Drive, Tone a Volume a dvoch prepínačov Voice a Style, ktoré dodajú vášmu zvuku tú pravú šťavu.

Efekt je zasadený v malej, ale pevnej a odolnej celokovovej šasi, ktorá určite bez problémov zapadne do Vášho pedalboardu (rozmery cca 90 x 40 x 55 mm). Ak vyskúšate tento overdrive efekt, verte nám, že iný už nikdy nebudete chcieť! Efekt je samozrejme vybavený true bypass systémom a môžete ho napájať výhradne pomocou 9V adaptéru. Bohužiaľ na batériu sa miesto nenašlo, čo je pri takom malom rozmere pochopiteľné.

Pozrime sa teda bližšie na zvuk efektu, respektívne na dva malé prepínače Voice a Style (každý z nich sa dá nastaviť do troch polôh). Prepínač Voice v dolnej polohe zabezpečuje pevnejšie a prieraznejšie stredy, centrálna pozícia je nautrálna a horná pozícia zvýrazňuje basové pásmo a posilnuje celkovú masívnosť tónu. Prepínač Style naopak ponúka dynamický priebojný zvuk alebo zvyšujúci sa gain a predĺžený sustain.

KHDK Ghoul JR je veľmi flexibilný efekt využiteľný vo všetkých štýloch. Ak ste si mysleli, že tento efekt je len pre metalistov, tak ste na omyle! Nestratí sa ani v rocku, pope a iných štýloch, kde potrebujete Vašu gitaru prikresliť. Efekt využíva široké spektrum gainu od najjemnejšieho až po ten najagresívnejší.

To Top