Zaujímavosti

Kirk Hammett sedel na záchode, keď mu Metallica zavolala, aby sa k nej pripojil

Príbeh o tom, ako sa Kirk hammett dostal do kapely Metallica je veľmi zvláštny, ale určite nezabudnuteľný. Okrem toho, že telefonát prišiel prvého apríla, navyše sedel Kirk Hammett v tej chvíli na záchode.

“Bol to deň bláznov a ja som sedel na záchode. V tom mi zavolal zvukový inžinier Mark Whittaker. Keď som zavesil, nemohol som uveriť tomu, čo mi práve povedal a považoval som to za žart.”: spomína Kirk Hammett na okamih, ktorý mu v roku 1983 zmenil život.

Ponuka, ktorú Kirk Hammett dostal mala za následok to, že musel opustiť kapelu Exodus, ktorú v roku 1979 založil. Jeho hru na gitare je možné počuť aj na prvých dvoch nahrávkach kapely Exodus, ktoré vyšli v roku 1982 a 1983.

“Keď som túto správu oznámil chalanom v Exoduse boli veľmi naštvaní. Spevák Paul Baloff bol taký vytočený, že mi nalial pivo na hlavu a sklamaným hlasom povedal, že nemôže uveriť tomu, že opúšťam Exodus.”: hovorí o prestupe do kapely Metallica Kirk Hammett.

Po odchode z Exodusu zobral Kirk Hammett so sebou aj niektoré zo svojich pôvodných riffov a použil ich v skladbách kapely Metallica.

“Tieto riffy pochádzali zo skladieb, ktoré som napísal a považujem ich za svoje. Necítil som sa kvôli tomu previnilo, ale cítil som sa dosť mizerne kvôli tomu, že som opustil kapelu, s ktorou som začal hrať ešte na strednej škole.”: dodal na záver gitarista Kirk Hammett.

To Top