Zaujímavosti

Klavirista a skladateľ Martin Kráľ má na rok 2018 jasné plány!

Mladého klaviristu a skladateľa pozná Slovensko ako hudobníka, ktorý sa nebojí prichádzať s niečim novým a originálnym. Žiadne konzervatórium len základná umelecká škola a vášeň k hudbe. Začínal ako klavirista ktorý hrával po baroch a dnes je to chalan s vyše 2 200 000 videniami na jeho všetkých YouTube videách. Na konte má viacero spoluprác so známymi menami slovenskej hudobnej scény.

Martin pracoval tri roky na svojom debutovom albume a začiatkom septembra 2017, len zopár dní pred samotným krstom vydal novinkou, ktorú ľudia pomenovali ako „Nenormálne spojenie“.

Raper Vladis a klavirista Martin Kráľ sa spojili v spoločnom projekte prerábky skladby Babylon. Skladba nadväzuje na Babylon s Majkom Spiritom a Maxom a obsahuje ešte doposiaľ nepoužitý text ktorý mal Vladis schovaný v šuflíku. Martin po tejto hudobnej novinke pokrstil v Bratislave svoj klavírny albumreportáž si môžete pozrieť z archívu televízie TA3.

Jeho debutový klavírny albumTvárou v tvár životu“ predstavuje súbor skladieb, ktoré sa delia na inštrumentálne a na skladby ktoré zložil pre spoluprácu s hudobnými hosťami. Na svoje si prídu nielen milovníci klavírnej inštrumentálnej hudby ale aj fanúšikovia spevu a rapu. A jednou z týchto skladieb je aj toto originálne spojenie živého klavíra a rapu. Žiadne bicie, všetko živá a citlivá klavírna Martinova tvorba plus Vladisov kvalitný rap. Martinov album vypovedá o jeho živote a o jeho ceste za šťastím.

Martin plánuje počas roka 2018 postupne vydávať videoklipy k jednotlivým skladbám z albumu. A tu je najnovšia skladba aj s klipom s Martinovej dielne..Nechajte sa len tak unášať a podriemkavať na sne.

Album si môžete objednať na www.mkpianist.eu alebo kúpiť v sieti predajní „Martinus“ na celom Slovensku. Martinov album má jasný odkaz: Postav si svoj Babylon, je to len tvoj život…

To Top