Zaujímavosti

Klip k debutovému singlu od Dobre Už Bolo je vonku!

Článok prečítate za: 1 min.

Úplne nový hudobný projekt Dobre Už Bolo zverejnil klip k svojej debutovej skladbe s názvom Ramená. Stalo sa tak v pondelok 4. februára o 14:00 prostredníctvom svojho YouTube kanálu.

Za týmto projektom stojí Martin Bilička, člen Košickej undergroundovej punkrock/hardcore kapely Retfish. Je to vôbec jeho prvá skladba v slovenčine, keďže posledných takmer 14 rokov tvorili Retfish skladby výhradne v angličtine. Postaral sa ako o text tak aj o hudbu.

Text skladby je zasadený do rozhovoru medzi dvoma ľuďmi. Tento rozhovor predstavuje kritickú časť ich vzťahu a je prerozprávaný len jedným z účastníkov. V skladbe okrem gitár môžeme počuť aj violončelo, či jednoduchý klavír. Samotný klip potom len podčiarkuje ponurú atmosféru, ktorú skladba navodzuje. V podstate však ide o bežnú udalosť, ktorou si prešla väčšina z nás. Zaujímavosťou klipu je, že sú v ňom použité reálne zábery z Martinovho osobného života.

Čítať viac!
Medzinárodná súťaž hudobníkov oslavuje plnoletosť!

Skladba ako aj celý projekt vznikli veľmi spontánne. Prebehlo len niekoľko týždňov od dokončenia dema cez nahrávania až po natočenie samotného klipu. Skladba sa nahrávala v štúdiu skupiny The Parentals. Celý dohľad nad nahrávacím procesom si vzal na starosť Miro Felber z tejto spriatelenej kapely. O klip sa postaral Rasťo “Rusty” Bača. Mal na starosti všetko od réžie, kamery až po samotný strih.

To Top