Zaujímavosti

Klip k debutovému singlu od Dobre Už Bolo je vonku!


Úplne nový hudobný projekt Dobre Už Bolo zverejnil klip k svojej debutovej skladbe s názvom Ramená. Stalo sa tak v pondelok 4. februára o 14:00 prostredníctvom svojho YouTube kanálu.


Za týmto projektom stojí Martin Bilička, člen Košickej undergroundovej punkrock/hardcore kapely Retfish. Je to vôbec jeho prvá skladba v slovenčine, keďže posledných takmer 14 rokov tvorili Retfish skladby výhradne v angličtine. Postaral sa ako o text tak aj o hudbu.


Text skladby je zasadený do rozhovoru medzi dvoma ľuďmi. Tento rozhovor predstavuje kritickú časť ich vzťahu a je prerozprávaný len jedným z účastníkov. V skladbe okrem gitár môžeme počuť aj violončelo, či jednoduchý klavír. Samotný klip potom len podčiarkuje ponurú atmosféru, ktorú skladba navodzuje. V podstate však ide o bežnú udalosť, ktorou si prešla väčšina z nás. Zaujímavosťou klipu je, že sú v ňom použité reálne zábery z Martinovho osobného života.


Skladba ako aj celý projekt vznikli veľmi spontánne. Prebehlo len niekoľko týždňov od dokončenia dema cez nahrávania až po natočenie samotného klipu. Skladba sa nahrávala v štúdiu skupiny The Parentals. Celý dohľad nad nahrávacím procesom si vzal na starosť Miro Felber z tejto spriatelenej kapely. O klip sa postaral Rasťo “Rusty” Bača. Mal na starosti všetko od réžie, kamery až po samotný strih.

Páčil sa Vám tento článok?

Pridajte hodnotenie kliknutím na hviezdičku

Priemerné hodnotenie / 5. Počet hlasov:


Štýlové retro ponožky

To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!