Novinky zo sveta hudby
žiadne hodnotenie

Klip, ktorý je úplne iný ako všetky ostatné – to je novinka od No Brake!

Slovenská indie-rocková kapela No Brake nedávno zverejnila svoj nový videoklip k skladbe Closet Skeleton, ktorý je svojou atmosférou odlišný od všetkých predošlých klipov kapely.

Skladba sa nachádza na novom albume Noise Blast, ktorý vyšiel len tento rok a môžete si ho stiahnuť na rôznych platformách vďaka vydavateľstvu Street Production. Ide o dynamickú vypaľovačku plnú viacerých rytmických a melodických zmien hoci má len necelé 3 minúty. Teoreticky ide už o piate zverejnené video z albumu, kedže skladby Free Your Mind a Mankind Overboard boli zverejnené ako single ešte pred vydaním albumu. Nasledovali tohtoročné promo videá k skladbám Moneypulation a Love Song For No One. Love Song For No One bolo možné vidieť zo záznamu Rádia_FM z tohtoročnej Pohody, kde kapela v lete premiérovo vystúpila. Closet Skeleton prináša fanúšikom niečo nové a prekvapí temnou hororovou atmosférou.

Väčšina videa a príbehu je z krátkeho filmu Tretia Hemisféra, ktorý natočila talentovaná kamarátka Simona Marienková. Film bol čiastočne pozmenený tak, aby to všetko pasovalo k vyzneniu skladby a doplnený o zábery kapely. O tie sa postaral kameraman Ľubo Stefko. “Closet Skeleton” je podľa slov kapely niečo ako démon, ktorého máme v sebe a predstavuje naše tajomstvá, strach, temné myšlienky, ktoré skrývame pred svetom. Neexistuje naozaj, len v našej hlave. V klipe je teda hlavným úmyslom hlavnej hrdinky dostať sa von a oslobodiť sa od týchto myšlienok a tým aj od svojich vnútorných problémov. Clony, za ktorými hrá kapela predstavujú izoláciu spôsobenú utajovaním a uzatváraním sa pred svetom.

Viac o albume Noise Blast v staršom článku: Nový album kapely No Brake je poriadna explózia!

Kapela sa po viacerých tohtoročných vystúpeniach (Pohoda, Dobrý Festival, Vúdstok, Hudební Stan, Nowy Wiśnicz, DOD Šariš atď.) chystá na ďalšie. Budete ich môcť vidieť napríklad v Nitre na Mestival 2017, unplugged koncerte v Košiciach, klubovom rokeci v Prešove a v pláne je aj účasť v internetovej relácii Na koberci s Balážom a Hubinákom s viacerými prekvapeniami.

Viac info nájdete na www.facebook.com/nobrakeofficial.

Pridať komentár

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

To Top