Hľadáte niečo konkrétne?

Novinky zo sveta hudby

Kodaline pomaly odkrýva rúško tajomstva nad novým albumom

Írska kapela Kodaline odhaľuje ďalšiu skladbu s názvom Saving Grace z blížiaceho sa štvrtého albumu One Day At A Time, ktorý vyjde už 12. júna 2020.

Ešte minulý rok kapela vyjadrila návrat k svojim hudobným koreňom. Vyjadrili sa tak už minulý rok členovia Mark Prendergast a Jason Boland na festivale Rock For People. Celý album vznikol na domácej pôde v ich pôvodnom dublinskom štúdiu.

Drvivá väčšina práce sa tak točila iba okolo štyroch členov kapely, ktorí do albumu pretavili svoju lásku k hudbe. Tak, či onak, hlavným cieľom stále ostával návrat ku koreňom. Nový singel tak pripomína staršie skladby tejto írskej kapely, čo určite poteší skalných fanúšikov. Saving Grace nasleduje skladby Sometines a Wherever You Are, ktoré kapela zverejnila začiatkom roku 2020.

Reklama
Gitarový mág Peter Emmer vydáva nový album Other Side

Nová skladba je o osobe, ktorá pri Vás stojí v akejkoľvek situácií a znamená veľa. Dá sa opísať aj ako romantická, optimistická a ukazujúca zraniteľnosť každého z nás. Je však osobným venovaním zdravotníkom a ľuďom bojujúcim v prvej línii.

Videoklip k tejto skladbe vznikol spoluprácou s fanúšikmi. Videá z prostredia domácej karantény posielajú vďaku a porozumenie naprieč celým svetom.

Kapela každý týždeň s fanúšikmi zdieľa na oficiálnom YouTube kanáli live prenos zo svojich domovov. Fanúšikom prinášajú ich obľúbené skladby, novinky, či neznámejšie skladby z repertoáru priamo do pohodlia obývačiek.

Reklama

Aj tu spolupracujú s rôznymi inými hudobnými telesami, zbormi, či priamo fanúšikmi. Kodaline, tak ani v čase bojov s koronavírusom nezaháľa.

Iron Maiden vydali po šiestich rokoch novú skladbu The Writing On The Wall

Autor: Lucia Kondelová

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Coldplay zverejnili základné informácie k albumu formou ručne písaného odkazu na svojom instagramovom účte, zároveň sprístupnili trailer nazvaný Overtura, ktorý je kombináciou animovanej kozmickej cesty systémom...

Novinky zo sveta hudby

Iron Maiden pred niekoľkými dňami zverejnili novú pieseň The Writing On The Wall doplnenú úchvatným animovaným klipom. Ako priaznivci heavymetalovej legendy predpokladali, skladba je predzvesťou sedemnásteho...

Zaujímavosti

Po albume Vlčie maky – Podpoľanie prichádza druhý štúdiový album hudobného zoskupenia Vlčie maky. Na albume s horehronskými piesňami pracovali takmer dva roky. Na albume...

Zaujímavosti

Speváčka Lenny oslavuje výročie vydania svojho debutového albumu Hearts, ktorým prenikla medzi veľké domáce a zahraničné hudobné mená. Ako darček a poďakovanie fanúšikom pripravila jeho reedíciu a exkluzívny...