Novinky zo sveta hudby

Kodaline pomaly odkrýva rúško tajomstva nad novým albumom

Írska kapela Kodaline odhaľuje ďalšiu skladbu s názvom Saving Grace z blížiaceho sa štvrtého albumu One Day At A Time, ktorý vyjde už 12. júna 2020.

Ešte minulý rok kapela vyjadrila návrat k svojim hudobným koreňom. Vyjadrili sa tak už minulý rok členovia Mark Prendergast a Jason Boland na festivale Rock For People. Celý album vznikol na domácej pôde v ich pôvodnom dublinskom štúdiu.

Drvivá väčšina práce sa tak točila iba okolo štyroch členov kapely, ktorí do albumu pretavili svoju lásku k hudbe. Tak, či onak, hlavným cieľom stále ostával návrat ku koreňom. Nový singel tak pripomína staršie skladby tejto írskej kapely, čo určite poteší skalných fanúšikov. Saving Grace nasleduje skladby Sometines a Wherever You Are, ktoré kapela zverejnila začiatkom roku 2020.

Nová skladba je o osobe, ktorá pri Vás stojí v akejkoľvek situácií a znamená veľa. Dá sa opísať aj ako romantická, optimistická a ukazujúca zraniteľnosť každého z nás. Je však osobným venovaním zdravotníkom a ľuďom bojujúcim v prvej línii.

Videoklip k tejto skladbe vznikol spoluprácou s fanúšikmi. Videá z prostredia domácej karantény posielajú vďaku a porozumenie naprieč celým svetom.

Kapela každý týždeň s fanúšikmi zdieľa na oficiálnom YouTube kanáli live prenos zo svojich domovov. Fanúšikom prinášajú ich obľúbené skladby, novinky, či neznámejšie skladby z repertoáru priamo do pohodlia obývačiek.

Aj tu spolupracujú s rôznymi inými hudobnými telesami, zbormi, či priamo fanúšikmi. Kodaline, tak ani v čase bojov s koronavírusom nezaháľa.

Autor: Lucia Kondelová

To Top