Zaujímavosti

„Kolienka sa varili štyrikrát, hlási český pesničkár k svojmu gastro klipu.“

Český pesničkár Tomáš Pastrňák sa díva na svet s nadhľadom a láskavým humorom. Gastro-vzťahový videoklip k piesni Kolínka vytvoril v spolupráci s režisérom Tomášom Krejčím. Hlavnú úlohu v ňom stvárnila herečka Denisa Nesvačilová. Skladba je súčasťou albumu Kousky, ktorý produkoval Boris Carloff.

Vraví sa, že láska ide cez žalúdok, ale občas chvíľu trvá, kým nájdete správneho kuchára. Realizácie klipu Kolínka sa ujal režisér Tomáš Krejčí, ktorý s Pastrňákom spolupracoval i na príprave úspešných výstupov v podobe klipov Hranice, Bobr či Lvov. Sledujeme v ňom osud mladej ženy, ktorá sa rozhodne vystúpiť zo stereotypu svojho života a odíde do surovej zimnej prírody, možno, aby objavila, čo tak zúfalo hľadá. „Tomáš Pastrňák vymýšľa k svojim piesňam príbehy, ktoré je radosť natáčať. Máte pri tom pocit, že robíte niečo veľmi bláznivé, ale zároveň niečo, čo v sebe nesie dôležité posolstvo,“ uvádza Krejčí a dodáva: „Klip Kolínka je pre všetkých, ktorých v živote niečo trápi a ktorí hľadajú cestu, ako z toho von. Náš klip je taký malý návod, ktorým sa môžete inšpirovať. Niekedy stačí iba vyjsť svojmu šťastiu trochu naproti … a kolínka (kolienka – pozn. red.) prídu samé.“ Okrem Prahy sa natáčalo v pôsobivej krajine Orlických hôr. V klipe sa predstavila herečka Denisa Nesvačilová, známa nielen z tretieho pokračovania kriminálneho seriálu Labyrint.

Celý proces vzniku piesne i videoklipu popisuje Tomáš Pastrňák nasledovne.: „Kolínka sa varili štyrikrát. Najskôr s textárom Igorom Malijevským, keď sme nápad hodili na papier a nahrali prvé demo, druhýkrát v štúdiu s Borisom Carloffom a spoluhráčom HerrDZom, tretíkrát v saune s režisérom Tomášom Krejčím, kde vznikol scenár ku klipu, no a nakoniec s Denisou Nesvačilovou na zasneženej lúke v Orlických horách, kam sme so štábom vyrazili natočiť obrazový podklad.“

HerrDZ, hudobná výpomoc zo Slovenska, na margo vzniku skladby dodáva: „Keď som vo vlaku práve vchádzajúcom do tunela pod pražským Vítkovom počul námet skladby prvýkrát, napadlo mi, že to bude chcieť vkusnú sukňu, mierne a nevulgárne dvihnutú tak, aby pôvab Kolínek, ktoré sa pod ňou nachádzajú neostal pred svetom skrytý. Myslím, že to napokon vyšlo. Vlak sa vynoril spod Vítkovského kopca, opúšťa Libeň a mieri do luhov a hájov potešiť hľadajúce duše a tie s klapkami na očiach azda aj primäť k zamysleniu.“

Kolínka sú v poradí šiestym klipom k albumu Kousky.

V súčasnosti Pastrňák kráča k tretej autorskej platni, ktorá by mala vyjsť pravdepodobne na budúci rok. Tomáš Pastrňák aktívne spolupracuje s básnikom Igorom Malijevským a slovenským multiinštrumentalistom HerrDZom. 

To Top