Zaujímavosti

Koncert Eda Sheerana v Prahe sa vypredal za niekoľko minút!

Ed Sheeran do Prahy zavíta v rámci európskeho turné „Divide“ 2019. Atraktivitu koncertu určite zvyšuje aj fakt, že najpopulárnejší svetový umelec vynechá okolité štáty ako Poľsko či Slovensko. Do Českej republiky sa hudobník vracia po štyroch rokoch od svojej beznádejne vypredanej premiéry v pražskej Tisport Aréne!

„Je to pre nás naozaj veľká česť, že sme dostali možnosť Eda Sheerana do Prahy opäť priviesť. Boli sme pri jeho českom začiatku v roku 2015, keď sme organizovali jeho prvý pražský koncert. Od tej doby s hrdosťou sledujeme jeho raketový rast,“ hovorí Lenka Muráriková z usporiadateľskej agentúry Charmenko CZ.

Ed Sheeran v minulom roku vydal svoj tretí štúdiový album „÷“ (Divide), ktorý získal ocenenie Grammy a doposiaľ sa z neho predalo viac ako 15,5 miliónov kópií. Od tej doby dominoval vo všetkých svetových hudobných rebríčkoch. Album „÷“ priniesol svetové single ako Shape of You (tretí najpredávanejší singel všetkých čias vo Veľkej Británii a vôbec najčastejšie streamovaná skladba na Spotify), Castle on Hill, Galway Girl, Perfect alebo Happier a patrí tak po predchádzajúcich albumoch „+“ (Plus, 2011) a „x“ (Multiply, 2014) k ďalším prelomovým nahrávkam svetovej hudobnej histórie.

Vstupenky na megakoncert Eda Sheerana v Prahe sa začali predávať 27. septembra 2018 a už o pár minút boli absolútne vypredané! V jednu chvíľu na vstupenky čakalo neuveriteľných 37 tisíc ľudí!

Ed Sheeran a jeho tím zaujímajú nekompromisný postoj voči komukoľvek, kto využíva neetické webové stránky ponúkajúce sekundárny predaj vstupeniek. Na pražskom vystúpení sa v rámci turné budú využívať iba „e-tikety“, čo znamená, že kreditná alebo debetná karta kupujúceho sa zároveň stáva vstupenkou. To zabráni priekupníkom predávať vstupenky za nadhodnotené ceny. Fanúšikovia, ktorí sa nakoniec koncertu nebudú môcť zúčastniť, budú mať možnosť zmeniť si svoje meno na vstupenke za administratívny poplatok uhradený na mieste nákupu.

Organizátori pripomínajú, že spoločnosť Viagogo.com nie je oficiálnym predajcom vstupeniek na tento koncert. Pokiaľ ma niekto problémy s touto alebo podobnou webstránkou, doporučujeme obrátiť sa na FanFair Alliance na adrese http://bit.ly/2sG24Er.

To Top