Zaujímavosti

Koncert Princea z roku 1985 sa bude streamovať na YouTube

Prince bol jedným z najpredávanejších umelcov. Koncert z jeho turné Purple Rain z roku 1985 sa bude v piatok streamovať na YouTube. Súčasťou toho bude dobrovoľná finančná zbierka v súvislosti s koronavírusom.

Koncert sa uskutočnil 30. marca v roku 1985 v aréne Carrier Dome v Syracuse. Počas vystúpenia ho sprevádzal vedľa mnohých ďalších aj bubeník Bobby Z, gitaristka Wendy Melvoin spolu s Losa Coleman a Mattom Flink na klávesách.

Popri slávnej pesničke Purple Rain sa odohrali aj iné skladby ako 1999, When Doves Cry a Let´s Go Crazy. Bobby bude hodinu pred premiérou koncertu odpovedať na otázky fanúšikov.

Diváci môžu prispieť do zbierky ľubovoľným príspevkom, ktorý poputuje na boj s koronavírusom. Google taktiež prisľúbil pomoc, do 5 miliónov dolárov zdvojnásobí všetky dary.

Prince Rogers Nelson sa narodil v roku 1958 v americkom meste Minneapolis do rodiny hudobníka. Jeho otec mal talianskych predkov a matka bola Afroameričanka.

V roku 1960 sa rodičia rozviedli. Prince vyrastal v Minneapolise. Mal nesmierny talent a dobrý sluch. Hral na hudobných nástrojoch, napríklad aj na klavíri, gitare a saxofóne.

Jeho albumy sa rýchlo predali, patril medzi najslávnejších. Prince svet opustil v roku 2016. Oficiálnou príčinou smrti bolo predávkovanie opiátmi proti bolesti žalúdka.

Autor: Tímea Vaňová

To Top