Koncertná služba Tootoot otvára svoje brány médiám – Medzi prvými partnermi je aj MUSIC ZONE!

0
15
views

Slovenská koncertná mapa fanúšikov Tootoot sa rozhodla priniesť na trh inovatívny koncept mediálnej podpory hudobných podujatí. Vo svojom systéme pridala k profilom kapiel, promotérov a klubov ďalší typ profilu pre médiá. Konkrétne médium si môže vybrať z portfólia podujatí a interpretov nielen tie, v ktorých aktuálne figuruje ako mediálny partner, ale zároveň môže vyjadriť záujem o mediálnu podporu v prípade koncertu v budúcnosti – prostredníctvom “tootoot” hlasu.

Vďaka tomu kapely a promotéri cez Tootoot získajú nielen informáciu o počte svojich fanúšikov a ich geografickom rozložení. Tootoot im zároveň ponúkne aj prehľad o mediálnom potenciáli svojich budúcich koncertov. Pre médiá Tootoot vytvára ďalší priestor na propagáciu podujatí a monetizáciu mediálneho priestoru. Médiá si môžu vybrať nielen z podujatí, ktoré sa predávajú cez systém Tootoot, ale aj zo širokej ponuky našich affiliate partnerov. “Týmto zabezpečujeme najpestrejší možný výber podujatí, v budúcnosti chceme pridávať aj ďalších poskytovateľov predaja zo zahraničia, pri ktorých budeme figurovať ako affiliate partner. Našim cieľom je však využívať na maximum aj vlastný predajný systém vstupeniek, ktorý sme otvoril koncom minulého roka,” hovorí riaditeľ spoločnosti Michal Švihra.

Tip:  Nový album Richarda Müllera „Výberovka“ pokrstila Sima Martausová špeciálnou pesničkou!

Svoj koncertný profil si môžu médiá jednoducho vložiť do svojich vlastných webových stránok alebo na Facebook stránky – všade, kde sa nachádzajú ich fanúšikovia online.

Medzi prvými partnermi na Slovensku je aj hudobný portál MUSIC ZONE, ktorý si v systéme Tootoot otvoril svoj profil – http://tootoot.sk/musiczone. “Naša stránka mapuje aktuálne dianie vo vodách slovenskej a českej hudobnej scény, a preto si myslím, že Tootoot je skvelé prepojenie medzi kapelami, médiami a fanúšikmi. Na MUSIC ZONE podporujeme hlavne mladé kapely a interpretov a pre nich je Tootoot určite ďalšia výzva, kde sa môžu ukázať svetu, nájsť nové kontakty a hlavne odprezentovať svoje koncerty a podujatia. V aplikácií budú fanúšikovia vedieť, ktoré koncerty a podujatia podporujeme a budú tak mať o všetkom aktuálny prehľad”: vyjadril sa manažér hudobného portálu Marek Muzika.

“Chceme vytvoriť nové rožírenie bežnej mediálnej podpory a zároveň pre média prinášame nový priestor, cez ktorý môžu jednoducho a moderne komunikovať so svojimi divákmi alebo poslucháčmi, ktorí majú jedno spoločné – milujú koncerty,” dodáva Michal Švihra.

Tip:  Vypočujte si nový soundtrack k filmu Čiara a skladbu Hej, sokoly! už nedostanete z hlavy!

Tootoot je služba, vďaka ktorej si môžu fanúšikovia vypýtať koncert svojej obľúbenej kapely. Tootoot tak získava informácie o počte, geografickom zastupení a o ďalších cenných informáciach pre hudobných profesionálov pri plánovaní koncertov. Zároveň vytvára aj priestor na efektívny predaj vstupeniek na živé podujatia najmodernejším spôsobom. Okrem bežných home-ticketov, doručovaných na email predáva Tootoot aj tzv. mobilné vstupenky, ktoré sú najpohodlnejším riešením pre fanúšikov aj organizátorov a zároveň tým chce podporiť ekologické nákupné správanie svojich zákazníkov.

Sledujte Tootoot na Facebook-u alebo sa zaregistrujte zadarmo na webe alebo v mobilnej aplikácii (Google Play alebo App Store).

Nenechajte si ujsť: