Koncerty

Koncerty pre Jána a Martinu aj v Košiciach, v Nitre a v Bratislave!

Aj túto nedeľu podvečer (18. 3. 2018 o 17.00) si koncertom uctíme pamiatku zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky archeologičky Martiny Kušnírovej. Tentokrát sa stretneme v Nitre  na Svätoplukovom námestí a v Košiciach pri Dolnej bráne na Hlavnej ulici. O dva dni neskôr, v utorok 20. marca, pripravuje tím festivalu Konvergencie Koncert pre Jána a Martinu v Bratislave.

Ján Kuciak a Martina Kušnírová sa spoznali v Nitre, kde študovali na Filozofickej fakulte UKF. Preto si chceme uctiť ich pamiatku aj v tomto meste. Z UKF pochádza aj pedagóg Július Fujak a folklórny súbor Ponitran, ktorý vystúpi spolu s ďalším miestnym súborom Zobor. Z mesta sú aj speváčka Katarzia a Fresh Out of The bus. K ním sa pridajú aj David Koller, Para, Bez ladu a skladu, Juraj Podmanický (Billy Barman) a Tolstoys.

Stretneme sa aj Košiciach pri Dolnej bráne na Hlavnej ulici. Aj na košickom Koncerte pre Jána a Martinu sa predstavia známi umelci a kapely z Košíc, Prešova a z blízkeho okolia ako Puding pani Elvisovej,  Chiki liki tu-a, Štefan Štec a ĽH Hornád, Stroon, Zbor Svätej Cecílie, Vojdi, Cha Bud!, Kurkus, Papyllon  a spevácky zbor Gregos z Gregoroviec.

Okrem Pohody sú spoluorganizátormi akcie košická Tabačka Kulturfabrik. Občiansky kolektív Košice za slušné Slovensko a Hidepark Nitre. Ďakujeme tiež obom mestám za súhlas s konaním akcie.

„Hlavným posolstvom koncertov je spolupatričnosť s rodinami Martiny Kušnírovej a Jána Kuciaka a spolupatričnosť s ľuďmi, ktorým záleží na našej krajine. Vražda Martiny a Jána je tragédiou, ktorá nás hlboko zasiahla. Umenie potrebuje pre svoju plnohodnotnú existenciu slobodu, za ktorej obranu zomreli Martina s Jánom. Koncertami im chceme vzdať úctu,“ povedal o koncertoch ich spoluorganizátor Michal Kaščák.

To Top