Hľadáte niečo konkrétne?

Novinky zo sveta hudby

Korben Dallas a Aneta Langerová predstavujú ďalší spoločný singel

Aneta Langerová a Korben Dallas predstavili novú skladbu Konečně. Po skladbe Rozhodnutia ide o druhý singel z pripravovaného EP albumu. Aj ten sa bude volať Konečně a umelci ho v marci a apríli predstavia na spoločnom česko-slovenskom turné.

“Juraj s Lukášom napísali krásnu pieseň,” hovorí o novom singli Aneta Langerová. “Jej intimita bola veľmi silná. Keď som ju spievala, každý malý nádych, každá zmena výrazu bola počuť. Možno by bol počuť aj ten pomyselný špendlík, ak by spadol v réžii na zem. Dojalo ma, akým spôsobom to chlapci prežívali so mnou, sedeli sme všetci v jednej miestnosti a takmer ani nedýchali. Musela som byť v úplnom pokoji, aby každé slovo bolo vyslovené civilne. Páči sa mi napätie a rozhodnosť, ktorú v sebe pieseň Konečně nesie,” dodáva Langerová.

“Prvý raz sme skúsili napísať veľmi osobnú pesničku pre niekoho iného,” opisuje vznik skladby frontman Korben Dallas Juraj Benetin. “Považujem sa za veľmi racionálneho človeka, ale neviem ten zážitok nazvať inak ako transcendentálny. Najprv sa so skladbou zžiť a potom pozerať, ako do nej vstúpi Aneta. Vďaka tejto skladbe sme sa s Anetou nejakým zvláštnym a mimoriadnym spôsobom spojili.”

Reklama

Autorkou klipu k skladbe je slovenská filmárka Lucia Pacek Halmová, ktorá pred štyrmi rokmi vytvorila aj video k skladbe Sen, prvému spoločnému počinu Langerovej a Korbenov. “Po natočení spevu som si sadla do zatemnenej miestnosti, tam už bola pripravená Lucia so svojimi spolupracovníkmi,” opisuje točenie klipu Aneta Langerová. “Mohla som si užiť ešte chvíľu pokojnej atmosféry. Točili sme rôzne pohľady do kamery, ktoré sa postupne spojili s textom piesne. Bol to veľmi silný zážitok,” dodáva.

EP Konečně vyjde v digitálnej distribúcii Supraphonu, vo forme fyzického nosiča sa bude dať kúpiť iba na turné v limitovanej edícii. Bude obsahovať šesť skladieb, na ktorých vzniku sa podieľala aj violoncelistka a pesničkárka Dorota Barová.

Predpredaj vstupeniek na jednotlivé koncerty jarného turné sa rozbehol veľmi dobre. Keďže pražský koncert 28. marca v Paláci Akropolis sa už vypredal, umelci na druhý deň pridali na tom istom mieste ešte jedno vystúpenie. Čo sa týka slovenskej časti turné, všetky vstupenky na sedenie sú už takisto vypredané (Trenčín, Košice, Žilina a Bratislava) a v predaji zostávajú už iba lístky na státie. Vstupenky na slovenské koncerty turné sa predávajú v sieti Ticketportal.

Reklama

Všetky informácie o predpredaji českých koncertov nájdete na www.langerovaaneta.cz.

Aneta Langerová & Korben Dallas – termíny Turné 2020:

24. 3. 2020 – Olomouc, S-klub
25. 3. 2020 – Ostrava, Akord
26. 3. 2020 – Brno, Sono Centrum
27. 3. 2020 – Pardubice, Žlutý pes
28. 3. 2020 – Praha, Palác Akropolis (vypredané)
29. 3. 2020 – Praha, Palác Akropolis (pridaný koncert)
3. 4. 2020 – Trenčín, Piano club
4. 4. 2020 – Banská Bystrica, Robotnícky dom
5. 4. 2020 – Košice, Tabačka
7. 4. 2020 – Žilina, Mestské divadlo
8. 4. 2020 – Bratislava, Majestic Music Club

Reklama
Reklama www.bedy.sk
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Zaujímavosti

Speváčka Janais predstavuje novú pieseň „Domov“. Novinka je o návrate k blízkemu človeku, k starej láske, ale aj o návrate na rodnú hrudu. Autorom...

Novinky zo sveta hudby

Shivers je druhým oficiálnym singlom z novej platne. Sheeran v piesni plnej euforických momentov popisuje, aké to je sa zamilovať. Skladbu natočil s osvedčenou dvojicou producentov – Fred...

Zaujímavosti

Slovenská stálica Peter Nagy predstavuje klip k ústrednej skladbe najnovšieho albumu „Petrolej“. Minimalistický klip s rovnakým názvom má na konte uznávaný fotograf Ľubo Špirko, ktorý video...

Novinky zo sveta hudby

Už 19. novembra sa fanúšikovia anglickej superstar dočkajú nového albumu s názvom The Bridge. Dovtedy si musia vystačiť s malou ukážkou vo forme singlu „If It’s Love“, kde...