Zaujímavosti

Krampus chystá ďalšie vzkriesenie, pochod čertov bude ešte väčší

Pochod čertov pred dvoma rokmi skončil skôr ako vôbec stihol začať. A to na základe argumentov mestských poslancov, ktorí sa predbiehali rôznymi výrokmi, kto ho zakáže skôr. Organizátori tomuto tlaku nepodľahli, pochod vzkriesili a 7. decembra sa bude konať už jeho tretí ročník. Minulý rok na toto podujatie prišlo viac ako 15 000 ľudí, čím sa radí medzi top akcie na území Piešťan.


Krampusáci v celej strednej Európe sú počas novembra a decembra vyťažení naplno, pochody sa konajú v čoraz viac mestách a sú čoraz obľúbenejšie. Piešťany však majú v ich „pracovnom“ kalendári výnimočné miesto.

Vďaka organizátorom a ich tvrdej práci sa stal piešťanský pochod čertov kultovou záležitosťou, ktorú už nemilujú len tisíce návštevníkov z celého Slovenska, ale aj samotní účinkujúci z Čiech, Rakúska, Nemecka a samozrejme zo Slovenska. Na tento ročník sa organizátorom podarilo dotiahnuť neuveriteľných 250 masiek a čarovných bytostí.

Oproti roku 2017, keď podujatiu hrozilo zrušenie, je to niekoľkonásobný nárast. Usporiadatelia teda hovoria o vzkriesení akcie a dúfajú, že nezmyselné zákazy skončili tiež skôr ako začali a podobná situácia sa už viac opakovať nebude.

Ani tentoraz to nebude o strachu, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Najdôležitejšia je dobrá zábava a s ňou spojená prehliadka zručnosti a nápaditosti maskérov. Tento rok ju ešte umocnia koncerty kapiel Helenine oči a Kmeťoband na špeciálnom pódiu, ktoré bude umiestnené na Rázusovej ulici, pred hotelom Satelit. Vystúpenia oboch kapiel budú pre všetkých zdarma.


Podobne ako minulý rok, na krampus je dobré prísť v predstihu a po vlastných. Každý, kto musí prísť autom, by mal využiť parkoviská mimo centra (napríklad pri zimnom štadióne, poliklinike a letisku). Pomôže tak predísť dopravným komplikáciám a bude mať istotu, že na pochod sa dostane včas.

  Štýlové dizajnové ponožky
To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Váš nákup Položka odstránená. Späť
  • Žiadne produkty v košíku.