Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Krampus chystá ďalšie vzkriesenie, pochod čertov bude ešte väčší

Pochod čertov pred dvoma rokmi skončil skôr ako vôbec stihol začať. A to na základe argumentov mestských poslancov, ktorí sa predbiehali rôznymi výrokmi, kto ho zakáže skôr. Organizátori tomuto tlaku nepodľahli, pochod vzkriesili a 7. decembra sa bude konať už jeho tretí ročník. Minulý rok na toto podujatie prišlo viac ako 15 000 ľudí, čím sa radí medzi top akcie na území Piešťan.

Krampusáci v celej strednej Európe sú počas novembra a decembra vyťažení naplno, pochody sa konajú v čoraz viac mestách a sú čoraz obľúbenejšie. Piešťany však majú v ich „pracovnom“ kalendári výnimočné miesto.

Vďaka organizátorom a ich tvrdej práci sa stal piešťanský pochod čertov kultovou záležitosťou, ktorú už nemilujú len tisíce návštevníkov z celého Slovenska, ale aj samotní účinkujúci z Čiech, Rakúska, Nemecka a samozrejme zo Slovenska. Na tento ročník sa organizátorom podarilo dotiahnuť neuveriteľných 250 masiek a čarovných bytostí.

Reklama
Titulnú skladbu k filmu Známi neznámi naspieval Tomáš Maštalír s Tinou

Oproti roku 2017, keď podujatiu hrozilo zrušenie, je to niekoľkonásobný nárast. Usporiadatelia teda hovoria o vzkriesení akcie a dúfajú, že nezmyselné zákazy skončili tiež skôr ako začali a podobná situácia sa už viac opakovať nebude.

Ani tentoraz to nebude o strachu, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Najdôležitejšia je dobrá zábava a s ňou spojená prehliadka zručnosti a nápaditosti maskérov. Tento rok ju ešte umocnia koncerty kapiel Helenine oči a Kmeťoband na špeciálnom pódiu, ktoré bude umiestnené na Rázusovej ulici, pred hotelom Satelit. Vystúpenia oboch kapiel budú pre všetkých zdarma.

Podobne ako minulý rok, na krampus je dobré prísť v predstihu a po vlastných. Každý, kto musí prísť autom, by mal využiť parkoviská mimo centra (napríklad pri zimnom štadióne, poliklinike a letisku). Pomôže tak predísť dopravným komplikáciám a bude mať istotu, že na pochod sa dostane včas.

Speváčka Bara predstavila novú skladbu Maľujem vlastnú tvár

Najčítanejšie články

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Správy

Súčasťou zapálenia tretej sviečky na adventom venci môžu byť aj nákupy na tradičnom Pieščanskom rýnku. Domáci výrobcovia budú na piešťanskom Námestí slobody ponúkať vlastné...

Zaujímavosti

Do Piešťan opäť príde pochod čertov. Z podujatia sa po minuloročných úspechoch stáva tradícia, ktorú si nenechá újsť niekoľko tisíc zvedavcov! Pochod čertov sa...

Koncerty

Festival Grape prišiel o priestor na piešťanskom letisku kvôli obnoveniu letov. Obľúbený festival sa tu konal 10 rokov! Správu zverejnil organizátor festivalu Grape na...

Koncerty

Skupina Fragile, raperka Sima, ale tiež Adam Ďurica. Týmto úspešným hudobníkom nie je ľahostajné, v akom svete žijeme a tak sa rozhodli podporiť paralympionikov....