Krst džezovej knihy bude na džezákoch!

0
2
views

Nová kniha rozhovorov známeho spisovateľa a publicistu Jána Štrassera nesie titul Džez náš každodenný daj nám dnes. Spisovateľ tentokrát vyspovedal nášho najpopulárnejšieho a najvýznamnejšieho džezového speváka Petra Lipu, ktorý v máji oslávi životné jubileum.

Peter Lipa, ktorý svoju kariéru odštartoval v šesťdesiatych rokoch, sa v nej vracia do svojho detstva, rokov dospievania, prvých dotykov s hudbou a fascináciou džezom, až po nesmelé začiatky ako profesionál, neúnavný propagátor džezu a zakladateľ nášho najvýznamnejšieho  a zatiaľ jediného džezového podujatia: Bratislavských džezových dní.

A práve počas jarných džezákov páni knihu aj pokrstia. Medzi koncertami na javisko okrem J. Štrassera a P. Lipu vystúpia aj krstní otcovia: Milan Lasica, ktorý s P. Lipom spolupracoval ako textár na viacerých úspešných albumoch a uznávaný džezový hudobník Matúš Jakabčic. Bude to dvojnásobná radosť, keďže 5.6.2013 na pódiu v Inchebe Expo Aréna počas Jarných Bratislavských Jazzových dní odohrá Peter Lipa aj svoj Happy Birthday koncert.

Skvele napísaná kniha Džez náš každodenný daj nám dnes predstavuje speváka nielen ako umelca, ale aj ako citlivého a vnímavého človeka. V rozhovore sa Ján Štrasser nevyhýba ani spoločenským témam, pýta sa na postoje, ktoré Peter Lipa zaujal počas turbulentných rokov 1968 a 1989, na rodinné vzťahy alebo či sa dá z džezu zbohatnúť.

Fanúšikovia sa môžu s autorom ako aj s našou speváckou legendou stretnúť osobne počas prezentácie knihy spojenej s autogramiádou 11.6.2013 o 17,00 v kníhkupectve Panta Rhei na Poštovej.

12.6.2013 knihu Peter Lipa predstaví aj v Slovenskom inštitúte v Prahe.

Kniha je dostupná fyzicky i digitálne od začiatku mája 2013, bude možné ju kúpiť aj v deň krstu priamo na Jarných Bratislavských Jazzových dňoch.

Mgr. Zuzana Štelbaská

Forza Music