Kapely

Krumplipapricash sa vydali vesmírnou loďou k prstencom Jupitera

Psychedelic-rocková kapela Krumplipapricash, ktorá vznikla v roku 2009 a odvtedy sa striedavo rozpadá a dáva dokopy, vydala nové EP.

Medzi členov skupiny patrí experimentálny skladateľ a basgitarista Henry, multiinštrumentalista Miloslav Kollár a sólový bubeník Lucas Perny. EP “Rotten Krumplipapricash” je zaujímavou ochutnávkou psychedelického rocku, ktorý by sa dal prirovnať ku kombinácii Pink Floyd a The Black Angels.

Keďže bolo EP nahrávané počas horúcich letných dní, tento fakt sa podpísal aj pod názvy skladieb – Solar Flares (Slnečné erupcie), Broken Air Conditioning (Pokazená klimatizácia). EP je zmesou psychedelického rocku, surf music a garážového rock and rollu šesťdesiatych rokov. Vzniklo na podnet príchodu kľúčového člena kapely, Henryho, ktorý dorazil zo Španielska, kde sa živil hudbou.

Tesne pred nahrávaním albumu nahrali malý experimentálny singel dvaja členovia skupiny – Henry a Lucas Perny, ktorý je zverejnený na Soundcloude

Okrem toho vydal Henry reedíciu svojho albumu Metamorphosis Psychosis z roku 2011, ktorá je dostupná free na Youtube a hosťuje na nej aj Miloslav Kollár.

EP “Rotten Krumplipapricash” vyšlo spolu s klipom, ktorý obsahuje raritné zábery zo života kapely, psychedelické obrazce, vesmírne zábery a iné obrazy. Autorkou abstraktného obalu je výtvarníčka, absolventka odevného dizajnu a momentálne študentka UKF v Nitre, Petra Jesenič (http://www.sashe.sk/Blue.Orchid).

To Top