Kto nehrá na DEAN nie je pravý metalista! Gitary pre tých najtvrdších chlapov!

0
26
views

Firma DEAN bola založená Deanom Zelinskym v roku 1976 v Illinois. Dean Guitar Company sa veľmi rýchlo stala vyhľadávaným výrobcom gitár, ktorý dbá na to, aby jeho gitary boli poriadne „vymakané“ a extravagantné!

DEAN je v dnešných dobách synonymom rockovej a metalovej hudby a udržiava si pozíciu špičkového gitarového dizajnu a technologického pokroku pre tých najnáročnejších a najhlasnejších hráčov.

Okrem gitár firma vyrába aj basgitary, akustické a elektroakustické gitary, banjo, mandolíny a zosilovače a mnoho iných hudobných nástrojov. Firma sa špecializuje na nástroje vysokej kvality, ale v ich ponuke nájdete aj low-cost nástroje pre začiatočníkov. Na svoje si teda prídu aj mladí metalisti a rockeri.

A kto na týchto gitarách hrá?

Najznámejší hráči na nástroje značky DEAN sú napríklad Zakk Wylde, Rudolf Schenker z kapely Scorpions, Dusty Hill & Billy Gibbons z kapely ZZ Top,  Michael Angelo Batio či gitarista a spevák kapely Megadeth  Dave Mustaine.

angelo

Na Slovensko momentálne prišlo približne 100 modelov gitár DEAN a nájdete ich na stránkach hudobného obchodu MUZIKER.

Nevybrali ste si žiadnu gitaru? Čo tak ukulele?  

Koncertné ukulele zo série ML. Telo a vrchná doska tohto nástroja sú vyrobené z mahagónu. Z mahagónu je tiež lepený krk nástroja, ktorý má profil typu Soft V a menzúru 381 mm. Na výrobu hmatníka bol použitý palisander a má 20 pražcov. Kobylka je z palisandra. Súčasťou produktu je aj mäkké púzdro a ukulele si môžete vybrať z dvoch farieb a to Natural a Black.

dean ukulele

DEAN však nie je iba metal!

Semiakustická gitara zo série Colt Hollow Body. Telo tohto nástroja je vyrobené z javora a vrchná doska z klenutého žíhaného javora. Disponuje lepeným krkom s profilom typu C z javora s menzúrou 648 mm. Na výrobu hmatníka bol použitý palisander a má 22 pražcov. Kobylka je typu Tune-O-Matic. Gitara je osadená pasívnymi snímačmi DMT Design Chrome s Piezo elektronikou, ktoré sa ovládajú pomocou trojpolohového prepínača mini pick up selector. Farebné prevedenie Trans Amberburst.

dean semi

Celú ponuku týchto výnimočných nástrojov nájdete na stránkach hudobného obchodu MUZIKER.