Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Kultúru na Orave nezastaví ani pandémia, nenechajte si ujsť 10 online koncertov

Asi je zbytočné opakovať opakované. Kultúra tento rok celosvetovo kolabuje. Záblesky nádeje síce predpovedajú určité uvoľňovanie opatrení v budúcom roku, ale pre kapely, organizátorov a fanúšikov sa aj tieto stále javia iba ako fatamorgána. Nebudeme si klamať. Kluby, klubové akcie a festivaly budú zrejme tie posledné, ktoré budú povolené.

Práve z tohto dôvodu sa team Orava Rockfest v spolupráci s obcou Nižná a spoločnosťami Liveproduction.sk a Media4you rozhodli kráčať cestou veľkých európskych agentúr a priniesť kultúru vo forme online prenosov priamo k vám. Doslova až do vašich obývačiek.

Projekt ponesie názov ORAVALIVE a odštartuje na druhý sviatok vianočný 25. decembra 2020. Následne by organizátori radi prinášali záznamy z kultúrnych podujatí uskutočnených a nahratých v ich improvizovanom klube. Tie budú vysielané každú sobotu od 21:00.

Reklama

Prevažne severoslovenský projekt dá možnosť vystúpiť viacerým interpretom z tejto časti Slovenska a vy budete celú akciu, jej organizátorov aj samotné vystupujúce kapely môcť v tejto ťažkej dobe oceniť a podporiť zakúpením live-tiecketu na webe tootoot.sk v cene 3,- EUR. Je tu aj možnosť dobrovoľného príspevku podľa vášho uváženia. Po jeho zakúpení dostanete na svoj e-mail unikátny kód, vďaka ktorému dokážete živé video v daný deň a hodinu spustiť. V praxi to znamená, že vám stačí aj jediná vstupenka na to, aby ste si pri dobrom pive, víne, alebo kole pozreli koncert hoc aj celá „bublinová“ rodina.

Doposiaľ svoju účasť na ORAVALIVE potvrdili KRIŽIACI, alternatívni RAZ-2-TRI, nordic-folkové zoskupenie GJOLL, punkové formácie THE LAMPIONSNIEŽE NIE, progresívne metaloví CALIBER X, indie/art rockeri THE RISING SIGN, blues rockový STOLEN MONEY a aj obľúbená pagan/blackmetalová kapela RAMCHAT, ktorá po prvý raz koncertne predstaví albumovú novinku Znelo lesom. Taktiež nebude chýbať ani elektro-scéna v podaní DJ MiH, Dj Majkl, DJ Robbie O., DJ Stylo a v rámci štefanskej akcie s názvom – Stephan´s Fun DJ-battle party 2020.

Pokiaľ sa stane, že dátum vystúpenia kapely, ktorú chcete podporiť, nabúra vaše plány, nezúfajte. So svojim live-tiecketom si koncert vami zvoleného interpreta môžete pozrieť zo záznamu ešte celé dva týždne po premiére. Je to také jednoduché. Nenechajme kultúru úplne zahynúť.

Reklama

Kalendár online prenosov:

25.12.2020 / 20:00– KRIŽIACI
26.12.2020 / 21:00 – Stephan´s Fun DJ-battle party 2020
09.01.2021 / 21:00 – RAZ-2-TRY
16.01.2021 / 21:00 – NIEŽE NIE
23.01.2021 / 21:00 – CALIBER X
30.01.2021 / 21:00 – THE RISING SIGN
06.02.2021 / 21:00 – THE LAMPIONS
13.02.2021 / 21:00 – STOLEN MONEY
20.02.2021 / 21:00 – GJOLL
27.02.2021 / 21:00 – RAMCHAT

Live prenosy koncertov nájdete na Tootoot.fm

Reklama
Reklama www.bedy.sk
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Zaujímavosti

Na východnom Slovensku už mesiac prebieha online projekt Hudba v srdci, ktorého cieľom nie je len priniesť kultúru do domácnosti ale aj podporiť, prípadne zviditeľniť...

Zaujímavosti

Spoločnosť Facebook v najnovšom oznámení na svojej webovej stránke vyhlásila, že čoskoro umožní umelcom a kapelám účtovať prístup k živým prenosom, ktoré budú vysielať...

Koncerty

Aj jedna z najúspešnejších slovenských formácií, ktorá už niekoľko rokov zabáva a vzdeláva malé deti prostredníctvom pesničiek, si uvedomuje spoločenskú zodpovednosť v týchto náročných časoch. Zatvorené školy...

Kapely

Martinskí pagan metalisti Ramchat, ktorí sa tešia v originálnom mixovaní death / black metalu, zverejnili na svojom YouTube kanály svoju novú pieseň „Neodpúšťam!“ Ako...