TOP 10

Kvôli tomuto už Metallica nikdy na Slovensko nepríde!

Metallica je americká thrashmetalová skupina založená v roku 1981 v Los Angeles. Zakladajúci členovia sa zoznámili vďaka inzerátu v losangeleských novinách, ktorý podal bubeník Lars Ulrich. Jadrom skupiny sú bubeník Lars Ulrich, spevák a sprievodný gitarista James Hetfield, a sólový gitarista Kirk Hammett. V úlohe basového gitaristu sa vystriedalo viacero muzikantov, v súčasnosti je ním Robert Trujillo.

Niektorí kritici považujú album Master of Puppets z roku 1986 za jeden z najvýznamnejších metalových albumov. Skupina dosiahla výrazný komerčný úspech s albumom Metallica, vydanom v roku 1991, ktorý debutoval na 1. mieste rebríčka Billboard 200. Týmto albumom sa kapela začala približovať ku strednoprúdovému publiku. Metallica dosiaľ vydala deväť štúdiových albumov, dva živé albumy, dve EP, dvadsaťdva videoklipov a štyridsaťtri singlov.

Vedeli ste o tom, že legendárna Metallica kedysi vystúpovala aj na Slovensku ? Áno, vystupovala. Avšak ten koncert so sebou priniesol niekoľko faktov, po ktorých sa skupina vyjadrila asi takto : “Na Slovensko sa už nikdy nevrátime!”

TOP:  Na smrť kamaráta Aviciiho reagujú najväčšie mená elektronickej hudby.

Písal sa rok 1993 – pred 20 rokmi :
Koncert: Bratislava, Slovensko – Metallica hrala na štadióne Inter Slovnaft, ako  predkapely vystúpili kapely  The Cult a Megadeth, v záverečných minútach koncertu si s Metallicou zaspieval aj Jim Martin (ex-Faith No More), a to skladbu “Last Caress.”

Isté okolnosti : 1. Takmer poloprázdny štadión – Metallica bola v rozkvete svojej hudobnej kariéry. Kam prišli, tam mali vždy vypredané, avšak na Slovensku nie, čo ich dosť nahnevalo.

Najlepší Metallica merchandise nájdete tu!

2. Pri skladbe Seek and Destroy James vbehol do publika,  zavreštaľ: ” Searching!” a dal mikrofón nejakému fanúšikovi,  aby to dokončil- on však nič. To isté sa opakovalo aj s ďalšími dvoma fanúšikmi hneď nato…

TOP:  Úspech slovákov v Las Vegas: Peter Pačut sa stal Hlasom roka!

Účastník tohto koncertu – Michal spomína : “Ahojte ,v roku 1993 som mal 18 rokov. Bol som v tom roku na Metallice aj v Brne v Bobby centre a aj v Bratislave na Interi. Dobre si pamätám na situáciu pred Interom okolo 12 tej hodiny. Fanúšikov tam bolo viac ako v roku 1989, počes revolúcie na nám.SNP v BA. Megadeth začal s oneskorením koncertovať,ale pamätám si, že Dave Mustaine vystúpil v bielom saku na pódium, s hrdzavými vlasmi,kovbojky na nohách a povedal: “Ahoj Bratislava!”Začal poriadny nárez. Keď spieval skladbu Anarchy in U.K. , celý Inter bol hore nohami a ľudia sa začali presúvať. Boli to hlavne tí,  ktorí mali miesta na sedenie. Postupne sa presúvali na plochu ,medzi nimi som bol aj ja.Usporiadatelia nezvládli situáciu. Dostal som pár rán obuškom po chrbte, ale nič ma nezadržalo, aby som sa nedostal na plochu a v dave sa stratil pod pódiom. Atmosféra bola vynikájúca….”

Metallica navštívila Slovensko 8.6.1993 v rámci šnúri “Nowhere Else to Roam”, zahrala 22 skladieb, medzi ktorými nechýbali hity ako “Fade to Black”, “Master of Puppets”, “One” či “Nothing Else Matters“. Aj napriek ich vyhláseniu, že sa na Slovensko už nikdy nevrátia veríme, že prídu.

TOP:  Lord Charles vydává nové album The Composer zkomponované v 17ti letech!

Metallica – Intro + Creeping Death

Metallica – Unforgiven

Megadeth – Countdown To Extinction

Najlepší Metallica merchandise nájdete tu!

Megadeth – Holy Wars

3 komentáre

3 Comments

 1. Peter

  9. januára 2018 at 10:37

  Preboha, čo už mal Mečiar s Metallicou? Veď to bol koncert, čo organizovala súkromná agentúra, čo s tým mal štát?
  Mimochodom na koncerte som bol a ľudí tam bolo dosť, ale ak si niekto myslí, že na tej obrovskej ploche mala byť hlava na hlave, tak to by tam muselo prísť 100 000 ľudí.

 2. Ja Osobne

  9. januára 2018 at 8:06

  velmi dobre si an ten koncert pamatam. ano bolo to ako piše autor. ludi bolo malo den predtym bola Metalica v Brne kde bolo vyše 50 tisic ludi ak si dobre pamatam. a to ze na slovensk už nikdy nepridu bude asi pravda, čo dokazuje to že Prahu navštevuju pravidelne,čo je len za humnami slovenska, dokonca ma česko nejake vysostne postavenie v koncertovani . vzdy tam maju velke publikum

 3. ernieballmusicman

  8. januára 2018 at 23:28

  Počul som o tomto
  koncert.Môj kamoš na ten koncert chcel ísť a o tom koncerte ľudia
  vedeli,žiaľ nevedeli zohnať lístky čo bol údajne dôsledok aj vlády
  Vladimíra Mečiara ktorého garnitúra nemala pochopenie uľahčovať
  organizátorom propagáciu a náležitosti k tomu potrebné.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tip na článok
To Top