Hľadáte niečo konkrétne?

Kapely

LadyPraga – křest v plné Besedě

 Pražští LadyPraga vydali na sklonku loňského roku své debutové CD s názvem Sociální experiment. Moravská část křtu desky proběhla v rámci opavského koncertu na Dolním náměstí. Navazující česká oslava se pak odehrála v kultovní Malostranské Besedě. A bylo plno!!!

Koncert se uskutečnil na Tři krále, přesněji 6.ledna a stal se součástí společného vystoupení kapel Andband a Gingerhead. My jsme si dali dostaveníčko se dvěma členy LadyPraga, zpěvačkou Veronikou Bergmanovou a basistou Martinem Kneslem. Jak všechno probíhalo, jsme se zeptali právě těchto dvou a začal oproti všem zvyklostem Martin : „ Křest v Malostranské Besedě je takovým vyvrcholením celého úsilí, kterým jsme završili fázi příprav naší desky, její vydání a následnou distribuci. Nebylo toho málo, ale všechno se podařilo zvládnout, mimo jiné i díky týmu fajn lidí. My se tedy dostali až ke zmiňovanému úspěšnému koncertu, který byl jedním slovem fantastický! Hrát vlastní tvorbu v zaplněném sále, který funguje jako Mekka českých hudebníků, je úžasný pocit. Posluchači vytvořili nádhernou atmosféru“. Na Martina pak navazuje zpěvačka skupiny Veronika Bergmanová: „Koncertovat v Malostranské Besedě bylo vždycky mým snem a já jsem nadšená z toho, že se to povedlo zrovna s touhle partou. Šli jsme do toho od začátku na plno a já měla chuť hrát snad až do rána, kdyby to bylo možné. Tak moc mě ta akce pohltila.“

Kdo se ujal křtu v Praze?

Reklama

„V podstatě jsme nikoho neřešili a nechali tohle rozhodnutí na poslední chvíli. Martin chtěl dokonce seskočit z pódia a vybrat kohokoliv z publika. Nakonec jsme se dozvěděli, že náš koncert navštíví kamarád a kolega z branže Honza Roušar, jehož jednu autorskou skladbu máme v repertoáru. Tím byla naše otázka zodpovězena a my mohli desku pokřtít s tímto vtipným a velmi energickým kolegou“, odpovídá zpěvačka Verča.

Jak se teď k vašemu „cédéčku“ dostat, když už má i druhý křest za sebou? Nebo bude nějaký třetí?

„Myslím, že to stačilo a budeme se věnovat tomu, co nás baví nejvíc – to je hraní a koncertování“, odpovídá Martin a pokračuje: „Desku je možné zakoupit v několika internetových shopech s muzikou, je k mání i v těch největších obchodech digitálních distributorů. Druhou možností je zakoupit nosič fyzicky na jednom z našich koncertů, případně si jej objednat na našem webu www.ladypraga.cz . Máme radost z prvních několika pozitivních ohlasů, které nám pomáhají směřovat naše kroky dál“.

Reklama

Co Váš čeká aktuálně dál? 

„Vyrážíme na takovou pěknou šňůru koncertů, která se protáhne až do jarních měsíců. Vrátíme se v prvé řadě na Moravu, kde se bude odehrávat několik zajímavých akcí. Tyhle cesty miluju, poznávat nové místa a lidi je krásným zážitkem. V létě nás čeká jeden fajn hudební festival, o nějaké další se pokoušíme, tak uvidíme, co dokážeme ještě domluvit. Chceme hrát a předávat to naše pojetí hudby dalším a dalším posluchačům. A třeba je přesvědčíme, že to jde i bez žánrové svázanosti a kytarového obsazení. Tomu se přitom samozřejmě nijak plánovaně nevyhýbáme“, reaguje Veronika a Martin doplňuje: „Chceme letos natočit dva videoklipy, plánujeme nahrát a vydat studiový singl a hrát a hrát. To je to, co každou hudební skupinu posouvá dál“.

Vraťme se ještě jednou k vaší prvotině. Co na ni posluchači najdou?

Reklama

„Náš debut je sestaven z 11 skladeb, 2 převzatých songů, na albu figurují české i čtyři anglické texty. Podařilo se zakomponovat také dvě nové skladby, ze kterých mám opravdu velkou radost. Měli jsme štěstí na skvělé lidi, kteří se na tomto počinu podíleli. Krásný obal navrhl Jirka Bergman, zvukový mix  měl na starosti Adam Pakosta, master nahrávky zařídil Kakaxa, koncertní část a její natočení zajišťovala Petra Pechánková z Indies“ končí statistickým výčtem Martin Knesl.

Díky Vám oběma za rozhovor a budeme se těšit na další zajímavé počiny, které pro své fanoušky připravujete.

„Děkujeme posluchačům za přízeň, díky samozřejmě i za tenhle rozhovor. Podporujte prosím své lokální hudební skupiny i nadále, zaslouží si to“, končí náš rozhovor sympatická Veronika Bergmanová.

Reklama
Reklama www.bedy.sk
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež: