Hľadáte niečo konkrétne?

Kapely

Landless vydávajú svoj prvý plnohodnotný album s názvom Mirrors

Žilinská kapela landless 10. septembra 2021 vydala svoj prvý album, ktorý nesie názov „Mirrors“. Na albume sa nachádza 9 piesní, pričom kapela počas prebiehajúceho roka vydala 4 z nich ako singel (skladby Nobody, Borrowed Time, Waves a Revive), spolu s videoklipom. Súčasne spolu s albumom landless pustili do sveta 5. videoklip ku skladbe „Heavy“, ktorý sa natáčal v priestoroch neo-gotického kaštieľa v Galante.

Kapela od svojho posledného EP „Moonflower“ (2019) zmenila svoj zvuk, kľúčovými sa pre nich stali atmosférickosť a melodická rozmanitosť. Na svoje „core-ové“ korene však pri tvorbe nahrávky nezanevreli. Kapela celkovo hodnotí svoju novinku ako žánrovo pestrú.

„Počas tohto šialeného, takmer dvojročného obdobia sme sa s chalanmi snažili napísať a nahrať album, ktorý by bol dospelejší a ktorý by reflektoval naše pocity a názory, ale rovnako aj život každého z nás. Pri písaní skladieb sme sa zamerali najmä na emocionálnu dynamickosť a diverzitu. Chceme, aby sa v našich textoch a hudbe našiel takmer každý.“ – hovorí o novinke spevák a frontman kapely, Laci Mikoláš.

Reklama

Na nahrávke sa nachádzajú dve „hosťovačky“, v skladbe „Revive“ je to Jay Kučera, spevák známych pražských „Skywalker“ a v skladbe „Falling Apart“ zahosťoval Martin Čupka, spevák česko-slovenskej kapely John Wolfhooker.

Kapela album „Mirrors“ začala nahrávať postupne ešte počas roku 2020 v štúdiu u bubeníka už spomínanej českej kapely „Skywalker“ Damiána Kučeru, niektoré gitarové party boli nahrané u slovenského gitaristu Braňa Bajaka v Žiline. O finálny zvuk, a teda o mix a master nahrávky sa postaral švéd Ludvig Ottosson zo Silver Sun Studios.

landless je slovenská štvorčlenná kapela fungujúca od roku 2014. Počas svojho pôsobenia doposiaľ vydala dve EP-čka, „Bluemist“ a „Moonflower“ v roku 2019.

Reklama
Reklama
Reklama www.bedy.sk
Reklama

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Kapela Horkýže Slíže oznámila na 14.9.2021 vydanie nového albumu Alibaba a 40 krátkych songov 2. Okrem krstu, ktorý sa bude konať v Music a...

Novinky zo sveta hudby

Multiplatinový Modrý album Mira Žbirku, ktorý vyšiel pred dvadsiatimi rokmi, reštartoval jeho tvorbu do nového tisícročia a znamenal veľký návrat na pódiá megaúspechom skladby Čo...

Zaujímavosti

Potrebujete motiváciu na pohyb, lepší spánok alebo dodržiavanie pitného režimu? Inteligentné hodinky X-fit Watch 2 od značky Niceboy dokážu monitorovať nielen váš tep, krvný...

Správy

Už tento víkend vypukne festival Hody Častkovce! 17. až 19. augusta 2021 zahrajú v obecnom parku Častkovce kapely Gladiator, Arzén, Zoči Voči, Heľenine oči, King Shaolin,...

Reklama