Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Le Payaco a Bad Karma Boy zahrajú na tohtoročnom ART IN PARK: vstupné platiť nemusíte

Trenčianske Teplice tento rok organizujú festival ART IN PARK 21. – 24. júna 2018, ktorý predstavuje multižánrové podujatie. Jednou z nosných častí predstavujú hudobné koncerty lokálnych umelcov počas celej doby trvania podujatia. Pozvanie prijali aj slovenské skupiny Le Payaco a Bad Karma Boy. 

Umelecký festival ART IN PARK ako multižánrové podujatie je tento rok orientovaný na všetky vekové kategórie. Hudobný program je vytváraný s cieľom zachovať umelecký rámec festivalu, vyhnúť sa hudobnému mainstreamu, podporiť lokálnych umelcov a ponúknuť mladým ľuďom, ale aj rodinám skvelý hudobný zážitok. Koncerty a hudobné vystúpenia prebiehajú vo festivalovom stane a priamo na otvorenom priestranstve v chill-out zóne kúpeľného parku. ​ Hudobný program začína štvrtok 21. júna o 18:00 a je pre všetkých návštevníkov dostupný bezplatne. Trvať bude až do sobotňajšej noci. 

Hudobné vystúpenia otvorí mladá, nezvyčajne talentovaná speváčka Nina Kohoutová, ocenená pamätným listom a plaketou Detská osobnosť mesta Trenčín za rok 2016 v kategórii Slávik Slovenska, ktorú si môžu návštevníci vypočuť každý deň v chill-out zóne ART IN PARK-u o 18-tej. Koncerty vo festivalovom stane otvorí rockovo-funkové trenčianske hudobné zoskupenie štyroch mladíkov Random Choices a prominentní členovia alternatívnej popovej scény na Slovensku Bad Karma Boy. O nočnú zábavu sa postará DJ NAPHEX. 

Reklama
Deň detí v Maríne: Za všetkých počas benefičného koncertu hovorili usmiate oči

V druhý deň podujatia vystúpia mená ako Dj Bobsan a slovenská kapela Cherry Street známa z festivalov ako Pohoda a Červeník. Vo festivalovom stane prebehne koncert jednej z najlepších slovenských alternatívno-rockových skupín Le Payaco, ktorá vystupovala na veľkých slovenských festivaloch ako Bažant Pohoda či Grape.

V sobotu pozýva ART IN PARK na hudobnú skupinu PRIE100R, ktorá získala v rámci Radio_ Head Awards 2017 Cenu Nadácie Advance Investments a tiež na pesničkárku a čerstvú držiteľku Radio_ Head Awards 2017 Katarziu, dcéru Evy Pavlíkovej. Vystúpi napríklad s piesňou Záchranár, ktorú naspievala na album coverov Davida Kollera. Súčasťou sobotňajšej noci bude aj obľúbený koncept silent disco.

Program v parku je počas štyroch dní festivalu 21.6 – 24.6. pre všetkých návštevníkov zadarmo a nájdete ho na www.artinpark.sk. 

Reklama

O FESTIVALE TRENČIANSKE TEPLICE

Filmová tradícia mesta Trenčianske Teplice začala v roku 1993. Od vtedy si festival prešiel niekoľkými zmenami. Posledný ročník Art Film Festu sa konal v Tepliciach v roku 2015. ART IN PARK vznikol v roku 2016 ako sprievodné podujatie k prebiehajúcemu medzinárodnému filmovému festivalu IFFTT2016. Jeho hlavnou myšlienkou bolo spríjemniť návštevníkom filmového festivalu pobyt v Trenčianskych Tepliciach a rozšíriť možnosti kultúrneho a spoločenského programu v období trvania festivalu. Kreatívna idea a realizačný tím pochádzal z eventovej agentúry SpicyBrown, ktorá sa venuje príprave podujatí pre firemných klientov a verejnosť. Programovo tvorili prvý ročník ART IN PARK dva koncerty, prehliadka umeleckých inštalácií, výstavy, chill-out zóna s občerstvením a videomapping. Umelecký tím viedol Juraj Holman a inštalácie vznikali v spolupráci so Strednou umeleckou školou v Trenčíne.

One Day Jazz Festival odštartuje už čoskoro v Košiciach a Bratislave

Druhý ročník festivalu nadviazal na veľký úspech pilotného projektu. Festival ART IN PARK sa opäť konal ako sprievodná aktivita k prebiehajúcemu filmovému festivalu PARK FILM FEST 2017. Program bol rozšírený na celé štyri dni trvania filmového festivalu a rozšírený bol aj počet spolupracujúcich umelcov aj realizačný tím. Projektovo zastrešovalo druhý ročník festivalu občianske združenie Cultura, o.z. v spolupráci s agentúrou SpicyBrown, ktoré organizujú v meste Trenčianske Teplice podujatia pre verejnosť. Umelecký tím opäť viedol Juraj Holman, garantom umeleckej časti festivalu sa stala Eva Ábelová – Mišáková. Spolupráca so Strednou umeleckou školou v Trenčíne sa rozšírila a do programu bola zaradená prehliadka záverečných prác študentov odevného dizajnu pod vedením módnej návrhárky Veroniky Kostkovej.

Reklama
Najstarší festival komornej hudby v strednej Európe sa dočkal svojho 75. ročníka

Úspech druhého ročníka, atmosféra podujatia, množstvo príjemných reakcií návštevníkov podujatia a pozitívne mediálne ohlasy podnietili organizátorov a partnerov podujatia ART IN PARK k vytvoreniu samostatného umeleckého festivalu v meste Trenčianske Teplice. Tretí ročník ART IN PARK Trenčianske Teplice prebral dramaturgicky aj filmovú časť a vznikol tak unikátny umelecký projekt, ktorý spája film, výtvarné umenie, hudbu a divadlo.

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Koncerty

Banská Bystrica opäť ožije folklórom. Pandemické opatrenia minulý rok značne ovplyvnili chod najkvalitnejších festivalov. Toto leto to však organizátori návštevníkom naplno vynahradia. Od 5....

Koncerty

Vo štvrtok 1. júla sa otváracím koncertom Slovenského komorného orchestra v Kursalone začne 75. ročník festivalu Hudobné leto Trenčianske Teplice. Počas letných prázdnin prinesie podujatie...

Správy

13. ročník One Day Jazz Festivalu otvorí pre návštevníkov svoje brány už koncom júna. Počas pandémie sa jeho priority nemenia, no niektoré sa dostávajú...

Koncerty

Festival Verím Pane 2021 začne v sobotu 24. júla o 11:00 hod. svätou omšou v námestovskom amfiteátri. Hudobný program bude nasledovať v čase od 14:00...